18.2.2012 otevřeno: 1052 x

Zubří v Portugalsku vybojovalo nejbolestnější možný výsledek

25:22. Takovým výsledkem skončilo dnešní utkání Challenge cupu v portugalském hlavním městě. Zuberští podehli tříbrankovým rozdílem. Tedy stejným, jakým porazili Portugalce doma. Přesto v poháru končí.

Challenge cup – osmifinále, druhé utkání

Sporting Lisabon – HC Zubří 25:22 (11:12)

Ve vyrovnaném utkání vedli po většinu času hosté ze Zubří, byť jen o branku. Snad jednou pustili soupeře do vedení. Valaši dobře bránili, ovšem tvrději, než se líbilo francouzským rozhodčím, a tak byli často vylučováni. Oslabení spolu se soustředěností portugalské obrany na ostrostřelce Stržínka vedli k tomu, že vedení Zubří nenarůstalo. Střelecky se dařilo hlavně Jurkovi, který pravděpodobně těžil právě z toho, že Portugalci směřovali soustředění na jindy střelecky výraznější postavy týmu. V úvodu druhého poločasu přišlo několik situací, které umožnily domácím obrat ve skóre a tak ve 36. minutě prohrávali Zubřané 15:13. Nad vodou je ale držel skvělý Malina. Chytal střely z brejků i sedmiček a i jeho zásluhou hosté korigovali. Nadále však bylo minimum okamžiků, kdy by byli Zuberští na hřišti v plném počtu. Asi deset minut před koncem Zubří prohrávalo o tři až čtyři branky. Závěr zápasu, kdy hráli Valaši dvojnásobnou přesilovku, byl velmi dramatický, nakonec však utkání skončilo tím nejbolestnějším výsledkem., který posouvá do další fáze Vyzývacího poháru Portugalce.

(První utkání v Zubří skončilo 26:23 pro Valachy a při rovnosti skóre z obou zápasů rozhoduje o postupu větší počet vstřelených branek na hřišti soupeře.)

Trenér Jiří Mika: Celý poločas jsme byli lepší. Když jsme hráli v plném počtu, tak se nedokázali prosadit proti naší obraně, výborně chytal po celé utkání Malina. Bohužel v oslabení jsme je nebyli schopní ubránit. Ve druhém poločase jsme do toho vešli méně bojovně, odskočili nám na tři čtyři branky. Pořád se to tahalo o dva tři čtyři góly. V závěru jsme pak získali míč asi deset vteřin před koncem, zahráli jsme trhák. Bohužel na půlce za cenu vyloučení našeho hráče faulovali. Časoměřič pustil jen poslední dvě vteřiny. Z půlky jsme zahráli akci do náhozu, dali jsme branku, kterou rozhodčí bohužel již neuznaly.

Sestava a branky Lisabonu: Hugo Figueira (brankář); Pedro Portela (3), Rui Silva (1), Hugo Rocha (3), Pedro Solha, Bruno Moreira (2) and Fábio Magalhăes (5). Used substitutes: Ricardo Correia (brankář), Daniel Muresan, Ricardo Dias (2), Joăo Pinto (7/5), Frankis Carol (2)
Branky Zubří: Milan Malina (brankář); Martin Strzinek (4/1), Jozef Hantak, Miroslav Jurka (7), Tomas Bechny (4/3), Ondrej Mika (4), Tomas Mickal (1), Michal Dedek (2)

rozhodčí: Charlotte Bonaventura (FRA), Julie Bonaventura (FRA)

(statistiky z oficiálních stránek klubu Sporting Lisabon)