12.2.2012 otevřeno: 1760 x

Petrovský prostřílel Karvinou na druhé místo

Vyrovnané utkání v Hranicích skončilo vítězstvím hostující Karviné. Skvěle mířící Petrovský s Divišem zajistili Karviné stoupání v extraligové tabulce.

Tipgames extraliga - 16. kolo

Hranice – Karviná 26:28 (13:13)

Do utkání vstoupili lépe domácí. Držel je Kučerka, střelecky se dobře vedlo Indrákovi, a tak brzy vedly Hranice 3:1. Trenér Trtík zatáhl za záchrannou brzdu, v oddechovém čase své hráče usměrnil a v 10. minutě už bylo vyrovnáno 4:4. V dalším průběhu bylo skóre vyrovnané, Karviná však stále dotahovala mírný náskok domácích. O možnost zlepšit svou skórovou situaci se házenkáři Karviné připravovali nečekaně vysokým počtem technických chyb. Dramatický a vyrovnaný souboj viděli diváci i ve druhém poločase. Rozhodnutí přišlo kolem 50. minuty, kdy Karviná šňůrou čtyř branek otočila skóre z 19:21 na 23:21. Hraničtí bojovali, ale skvěle střílející Petrovský (autor posledních čtyř branek) v karvinském dresu už vyrovnání nepřipustil.

Nejlepší střelci Hranic: Indrák 6, Galus 5/2, Čadra 4, Šíra 4

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 8, Diviš 6/2, Sliwka 3, Vančo 3, Hastík 3, Kalous 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 180