11.2.2012 otevřeno: 1866 x

Zubří slaví pohárové vítězství

Po dnešním utkání si Zubřané vedou na horkou portugalskou půdu tříbrankový náskok. Veřme, že stejně jako doma, zabojují Valaši i na Pyrenejském poloostrově. Doplněny KOMENTÁŘE TRENÉRŮ.

Challenge cup – osmifinále, první utkání

Zubří - Sporting CP Lisabon 26:23 (11:11)

Aktuálně nejúspěšnější portugalský celek byl k vidění dnes na palubovce Zubří. Netradičně pod dohledem dvou ženských rozhodčí. Jakoby Zubřané portugalského suveréna zaskočili. Skóre otevřel ze sedmičky Stržínek, další branku přidal Mičkal. Dobrá obrana, skvělé zákroky Maliny a na konci prvních sedmi minut hry to bylo 2:0. O to rychleji pak bylo vyrovnáno (8. minuta 2:2). Zuberské střelce brzy prohlédl brankář Figueira, stále se ale skóre tahalo o branku (12. minuta 5:4). Valaši hráli s obrovským nasazením, bojovali o každý míč. V 15. minutě vedli 7:4 a lisabonská lavička brala oddechový čas. Potom ale přišlo několik neproměněných šancí na straně Zubří, ve 20. minutě bylo opět vyrovnáno 7:7 a stejně tomu bylo až do přestávky. Ve druhé půli se na úvod předvedl skvělým zákrokem proti nařízené sedmičce Malina, v obraně však dělali Portugalci Zubří trochu problémy hlavně na postu pivota. Přesto však náskok soupeře museli častěji dotahovat hosté (40. minuta 17:15). Vyrovnáno bylo opět ve 48. minutě (18:18), nadšení domácích házenkářů ale nepolevovalo. O minutu později svítil na ukazateli už opět tříbrankový náskok, postaral se o to především rozstřílený Stržínek. Kolem 52. minuty hráli Zubřané několik vteřin dokonce trojnásobnou přesilovku a drželi si své tříbrankové vedení. Zdaleka nic ale nebylo rozhodnuto a drama trvalo až do posledních minut. Čtyřicet pět vteřin před koncem zvýšil na 26:23 Stržínek, Malina vytáhl poslední zákrok a Zubří tak slavilo tříbrankové vítězství.

Branislav Pokrajac, trenér Lisabonu: Byla to zajímavá hra, především pro diváky. Ale byla to hra plná chyb. Ani jedno družstvo nemůže být s výkonem spokojeno. Byla tam řada světlých momentů, ale také hodně chyba tím pádem mohl kterýkoliv celek vyhrát vyšším rozdílem.
Zažil jsem ve své kariéře řadu hráčů z bývalého Československa ze své generace a dnes jsem měl možnost vidět, jakým směrem se ubírá česká házená nejen v podání Filipa Jíchy. Po tom, co jsem dnes viděl, si myslím, že česká házená má budoucnost.

Trenér Jiří Mika: Jsme spokojeni s tím, že jsme dokázali porazit družstvo, které Pohár vyhrálo v minulosti, družstvo, které má svou hru založenou na obraně a přechodu do rychlého útoku. Ale myslím, že jsme do hry dokázali dát větší srdce, více obětavosti. Naši hráči se dokázali vracet po ztrátě míče, soupeř se tolik nedostal do brejků. Více spokojeni bychom byli, kdybychom ty nejvyloženější šance dokázali proměnit. Pokud dokážeme zlepšit proměňování příležitostí a dokážeme navázat na to dobré z dnešního utkání, tak určitě nejsme bez šancí. Přesto si myslím, že favoritem zůstává Lisabon.

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 10, Hanták 5, Dědek 3

Nejlepší střelci Sportingu CP: Moreira 8, Pinto 6

Sedmimetrové hody: 4/4 – 6/5, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Brehmer, Skowronek (POL), diváků:1200