11.2.2012 otevřeno: 1658 x

Třeboň vybojovala první vítězství v sezóně

Šestnácté kolo extraligy přineslo první vítězství Třeboně v této sezóně. Ostatní utkání skončila vysokými porážkami Kopřivnice, Brna a Přerova. Horní šestice se formuje.

Tipgames Extraliga – 16. kolo

Třeboň – Frýdek-Místek 30:24 (13:14)

První poločas byl velmi vyrovnaný. Výjimkou byla pasáž mezi 12. a 15. minutou, kdy čtyřbranková šňůra hostujícího Frýdku-Místku znamenala vedení hostů 7:4. Do poločasové přestávky však Jihočeši srovnali krok. Kdo očekával, že ve druhém poločase aspirant na horní šestku zapne a domácího outsidera převálcuje, byl zklamán. Třeboň dokázala ve druhé půli hrát velmi koncentrovaně v obraně, eliminovala silnou zbraň Frýdku – střelbu z křídel a dostala se do vedení. Po pětibrankové sadě v podání Kotlaby s Mošovským si trenér Kekrt sice vzal oddechový čas, paradoxně tím však spíš pomohl domácímu družstvu. Ačkoliv se Frýdek snažil měnit systémy jak v útočné tak obranné fázi, vedení domácích narůstalo (54. minuta 25:20). V závěru se blýskla dobrými akcemi opět dvojice Mošovský – Kotlaba a Třeboň slavila první vítězství sezóně 2011/2012.

Nejlepší střelci Třeboně: Mošovský 8, Kotlaba 6, Kubík 5

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hes 7/4, Kichner 3, Uhger 3

Sedmimetrové hody: 3/0 – 4/4, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Halada, Pavlát, diváků: 150

Dukla – Přerov 29:17 (14:9)

Jednoznačný průběh měl první poločas utkání mezi aktuálně vedoucím celkem tabulky a sedmým Přerovem. Jen jedinkrát se hostující celek dostal do vedení a to ve 12. minutě za stavu 5:4. Po zbytek třicetiminutovky Dukla jasně kontrolovala hru. Střelecky vynikal se čtyřmi brankami Kastner, na druhé straně odpovídal Plšek. Druhý poločas byl pak v dukelském podání téměř exhibicí. Obzvlášť posledních deset minut zápasu. Ve 49. minutě (20:17) totiž padl do branky Dukly poslední gól a to z ruky ostrostřelce Kavky, dál už se sypalo jen do sítě Přerova a to celých devět branek! Naprosto jednoznačné vítězství tak znamená další dva body pro lídra tabulky.

Nejlepší střelci Dukly: Kastner 7, Šik 5, Kotrč 5

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 6, Plšek 5, Kovařík 2, Pernička 2

Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1, vyloučení: 7 (ČK Sviták) - 4, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 95

Brno – Jičín 20:32 (9:15)

Podobně jednoznačná jak v Praze byla situace v prvním poločase i v moravské metropoli Brně. Sem zavítal Jičín a ani Severočeši nenechali nikoho na pochybách, že soupeře z dolní půlky tabulky na brněnské palubovce pěkně potrápí. Rychlé brejky, kompaktní obrana a v 15. minutě to bylo 3:8. Minimálně tříbrankové vedení si pak Jičínští udržovali až do přestávky, i když Brno se snažilo držet alespoň na dostřel a šetřilo síly na těžkou další třicetiminutovku. Nástup ze šaten se Brnu absolutně nevydařil! Šest branek v řadě z dílny Naimanna s Babákem a bylo to 9:21. A Jičín stále neměl dost. Další rychlá branková série přišla mezi 49. a 52. minutou a hosté vedli už o čtrnáct branek (15:29). S tímto náskokem už se Jičín spokojil a utkání se již jen dohrávalo. Souboj skončil za stavu 20:32.

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 7/1, Zima 4, Korejčík 4

Nejlepší střelci Jičína: Naimann 7, Kraus 4, Kvasnička 4, Babák 4

Sedmimetrové hody: 4/2 – 1/1, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 125

Kopřivnice – Lovosice 22:37 (9:17)

Stejně jako Brňané i Kopřivničtí dokázali za první poločas nastřílet svému soupeři jen devět branek. Dobře rozjeté Lovosice po vítězství nad Zubřím a po mediálně zviditelněné krásné dvojité nahazovačce jsou nahoře a Kopřivnici nepustili téměř k ničemu. Po první půli vedli o osm gólů 17:9, když střelecký prapor domácích pozvedal výrazněji jen Kolomazník. I ve druhé půli se Kopřivničtí jen těžko dostávali do hry, na svého dnešního soupeře prostě neměli. Už ve 33. minutě vedli hosté už o deset a během následujících minut se vedení Lovosic vyšplhalo až na patnáct branek. Utkání s jednoznačným průběhem pak skončilo 22:37 ve prospěch Severočechů.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes Jiří 4/1, Hanzelka 3, Veřmiřovský 2, Gřes Jan 2, Stanislav 2, Krejčiřík 2, Aspridis 2, Rachač 2
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 11/2, Horký 8, Kolomazník 5
Vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 200