17.12.2011 otevřeno: 2384 x

Lovosice opět podlehly o branku

Extraliga uzavřela poslední letošní kolo. Poslední předvánoční souboje v Hranicích, v Praze a Brně byly velmi vyrovnané, vždy ale skončily vítězstvím domácích.

Tipgames extraliga – 14. kolo

Hranice – Lovosice 21:20 (8:10)

Poté co Dukla minulý týden připravila Lovosické o body v nervy drásajícím závěru bojovného utkání, ztratili Severočeši další dva předvánoční body v Hranicích. A opět podlehli o jedinou branku. V prvním poločase přitom tahali za delší konec. V 17. minutě vedli 5:4, pět minutě před koncem prvního poločasu 10:7. Během poslední pětiminutovky první půle padl jediný gól, rozchytali se brankáři a střelci ztratili na přesnosti. Druhý poločas naopak vyšel lépe domácímu celku. Sérií čtyř branek překlopili těsné vedení 13:12 na svou stranu, dlouho ho však nedokázali navýšit. Rozhodujícím okamžikem zápasu byly tři branky Galuse mezi 49. a 58. minutou. Tehdy byl stav 21:18 a tuto tříbrankovou ztrátu už hosté nedotáhli.

Nejlepší střelci Hranic: Galus 5/1, Čadra 5, Šíra 3, Weintritt 3

Nejlepší střelci Lovosic: Horký 4, Jelínek 4, Kolomazník 3, Škvařil 3,

Sedmimetrové hody: 4/1 – 3/1, vyloučení: 1 – 4 (ČK Landa), rozhodčí: Pavlíček, Simu, diváků: 210

Kolomazník překonal hranického gólamana celkem třikrát.

Foto Patrik Pátek

Dukla – Plzeň 29:27 (17:15)

Napínavá podívaná se odehrávala i na Dukle. Tady si žádný ze soupeřů nedokázala vytvořit více než tříbrankové vedení, častěji však museli dotahovat náskok soupeře hráči hostujícího celku. Ve 13. minutě bylo skóre 8:4 pro domácí, Plzeňští se však vždy dokázali dotáhnout na rozdíl jediného gólu (25. minuta 13:12). Dvanáct minut před koncem zápasu bylo skóre dokonce vyrovnané 24:24, v 51. minutě vedla Plzeň 26:25. Čtyři branky v řadě z ruky Piskače a Svitáka však vrátily tříbrankový náskok domácím. Několik neproměněných šancí a dobré zákroky domácího brankáře Petržaly pak znamenaly to, že Škvařilova čtvrtá branka v zápase byla pouze korekcí na konečných 29:27.

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 10/2, Piskač 7, Mráz 4

Nejlepší střelci Plzně: Strýc 7/2, Bečvář 4, Škvařil 4, Šindelář 4

Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Novák, Hanák, diváků: 190

Brno – Třeboň 24:20 (12:12)

V jihomoravské metropoli dnes hrál předposlední s posledním a stejně jako v Praze nebo v Hranicích i tady sledovali diváci poměrně vyrovnané utkání. Ve 24. minutě domácí sice Třeboňským utekli na rozdíl tří branek 10:7, dobře mířící Kubík s Kotlabou však do přestávky ještě dokázali nepříznivý stav vyrovnat a druhá půle se tak začínala „od nuly“. Tentokrát se domácí ujali vedení hned po příchodu ze šaten a po celý poločas si udržovali tříbrankový náskok před jihočeským celkem. Dařilo se Kudlovi a a v proměňování sedmimetrových hodů tradiční opoře Králova Pole Hubáčkovi. V poslední minutě Brňané svůj náskok zvedli na pět branek 23:19 a domácí dokázali už jen korigovat přidáním kulaté dvacáté branky z ruky nejlepšího střelce Třeboně Kubíka.

Nejlepší střelci Brna: Kudla 6, Hubáček 5/4, Joppek 4

Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 9/2, Čapek 3, Kotlaba 3/2

Sedmimetrové hody: 6/4 – 5/3, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 315

Kopřivnice – Jičín 22:30 (10:15)

Proti třem výše popsaným vyrovnaným zápasům se jednoznačného výsledku dočkalo ke své nelibosti publikum v Kopřivnici. Tady vstoupili do utkání lépe Jičínští a vedení si drželi po celý zápas. Domácí házenkáři na soupeře ztráceli po celý první poločas dvě až tři branky, těsně před přestávkou jejich ztráta narostla na pět branek. Ještě dynamičtější start měli hostující hráči do druhé půle. Ve 38. minutě vedli už 20:11 a to především díky rychlým útokům Kvasničky s Krausem. Ve 45. minutě vedli už o jedenáct 23:12, svůj podíl na tom měl jičínský gólman Veverka. Utkání už bylo rozhodnuto, nebylo v silách domácího celku zápas zdramatizovat. Po zbytek hrací doby ztrácela Kopřivnice na soupeře přibližně deset branek, těsně se zazněním sirény korigovala na 22:30.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Krejčiřík 4, Frančík 4, Gřes 3/1, Krčmář 3

Nejlepší střelci Jičína: Kraus 7, Vocásek 4, Kriso 4, Bareš 4

Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 300