15.12.2011 otevřeno: 1530 x

Karviná přezimuje na třetí příčce

Poslední předvánoční kolo je roztaženo do tří dnů. Dnes večer se hrálo v Přerově a Karviná si tady ziskem dvou bodů pojistila přezimování na třetím místě extraligové tabulky.

Tipgames extraliga – 14. kolo, předehrávka

Přerov – Karviná 31:38 (15:19)

Nástup domácích Karviná nezachytila a především zásluhou přerovského Kovaříka brzy prohrávala 2:5. Na konci první čtvrtiny už ale bylo vyrovnáno na 8:8 a pak už začalo narůstat vedení hostů. Utkání bylo na branky velmi bohaté i přesto, že domácí brankář Štolcar i gólman Karviné Lefan si připsali řadu úspěšných zákroků. O poločase byl rozdíl ve skóre čtyřbrankový, ve druhém poločase se ale manko domácího celku začalo postupně zvětšovat. Ve 35. minutě to bylo už 16:24 a osmi až devítibrankový náskok si pak Karviná udržovala prakticky až do konce zápasu. Ve 42. minutě prohrávali domácí dokonce o deset gólů 20:30. Vydra, který vystřídal Štolcara v domácí brance, sice několikrát zabránil karvinským ostrostřelcům vedeným Chudobou, Vančem a Petrovským skórovat, domácí však vysokou ztrátu už dotáhnout nedokázali. O mírnou korekci se v posledních minutách postarali Mužík s Hastíkem.

Nejlepší střelci Přerova: Pernička 8/4, Hastík 6/2, Kovařík 4, Plšek 4, Zedek 4

Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 9, Petrovský 9/2, Vančo 8

Sedmimetrové hody: 6/6 – 3/2, vyloučení: 4 - 7, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 321