14.12.2011 otevřeno: 1370 x

V posledním kole tohoto roku zůstávají dva body v Zubří

Další regionální derby se dnes hrálo v Zubří. Frýdek a domácí Valaši si tak prodloužili vánoční přestávku a spokojenější mohou být před svátky právě domácí Zubřané, kteří odčinili víkendovou porážku v Jičíně.

Tipgames extraliga - 14. kolo, předehrávka

Zubří – Frýdek-Místek 31:29 (16:15)

Po porážce v Jičíně si Zubří spravilo chuť v utkání s Frýdkem. Rozhodně to však Zuberští neměli jednoduché a na body se docela natrápili, o čemž svědčí i konečný výsledek utkání. Úvod domácím vyšel, brzy vedli 5:1. V patnácté minutě už se ale hostující družstvo dotáhlo na rozdíl jediné branky a ve stíhací jízdě pokračovali do konce poločasu. I ve druhé půli se domácím dařilo udržovat jen mírný, přibližně dvou až tříbrankový náskok. Hostující celek totiž úspěšně eliminoval nejsilnější zbraň domácích – rychlé útoky a postupnému útoku Zubří zase chyběl zraněný pivot Bechný. Důležité branky proměnil zuberský Stržínek, úspěšně však domácím střelcům vzdoroval Šoltés ve frýdecké brance. To všechno byly příčiny toho, že si domácí za celý druhý poločas nebyly schopni vytvořit uklidňující náskok a až do konce tak bylo utkání napínavé. Zubří si ale nakonec v posledním kole tohoto kalendářního roku připisuje dva body po poměrně těsném dvoubrankovém vítězství.

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 9/2, Hanták 5, Jurka 5

Nejlepší střelci Frýdku: Vacula 6/1, Meca 5, Petrovský 4, Hladký 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Pavlíček, Simu, diváků: 550