11.12.2011 otevřeno: 1938 x

V regionálním derby dělení bodů

Geografičtí sousedé z Hranic a Frýdku-Místku změřili síly dnes večer a vyrovnané utkání skončilo nakonec remízou. Dopoledne zavítal do Plzně Přerov. Ten si ze západu Čech odvezl dva body v celku.

Tipgames extraliga – 13. kolo

Plzeň – Přerov 28:32 (16:15)

V prvním poločase byl souboj na západě Čech maximálně vyrovnaný. Nejvýraznější náskok, a to tříbrankový, si dvakrát za první třicetiminutovku vytvořili domácí, do druhé půle si však odnášeli výhodu jen jediné branky. Domácí obrana hrála tvrdě a byla proto často napomínána, čehož dokázali hostující hráči využít jak v přesilovkách, tak při proměňování nařizovaných sedmimetrových hodů. Hanáci pak definitivně zaskočili domácí házenkáře mezi 41. a 45. minutou, kdy byli bojovnější a z vyrovnaného stavu 19:19 odskočili soupeři na 24:20. Plzeňané se sice ještě pět minut před koncem dokázali přiblížit na dvoubrankový rozdíl 26:28, v posledních minutách už se však střelecky dařilo jen Strýcovi a jeho kadence nebyla dostatečná. Naopak závěrečné tři branky z dílny Plška a Perničky se zasloužily o to, že si Přerov odváží domů plný bodový zisk.

Nejlepší střelci Plzně: Škvařil 7, Bečvář 6, Strýc 5

Nejlepší střelci Přerova: Plšek 10, Pernička 9/5, Hastík 5

Sedmimetrové hody: 1/0 – 5/5, vyloučení: 8 - 4, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 180

Ani zákroky Motlíka nepomohly Plzni k zisku bodů.

Foto Hynek Sladký

Frýdek – Místek – Hranice 23:23 (11:13)

V regionálním derby se dnes dělily body rovným dílem a i celý průběh utkání byl velmi vyrovnaný. Branky padaly v rychlém tempu na obou stranách a to ještě řada střel skončila mimo branku či v rukou brankářů. Hraničtí ve 20. minutě sice soupeři odskočili na rozdíl čtyř branek 9:5, ve 27. minutě ale Kichner snižoval na pouhou jednu branku rozdílu a bylo to 11:12, do konce první třicetiminutovky Galus ještě zajistil Hranicím poločasové dvoubrankové vedení. Úvod druhé půle opět maximálně vyrovnaný, nejvýše dvoubrankové vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Ve 48. se hostům podařil podobný únik jako v poločase prvním (16:20), potom však přišlo několik nepřesností na straně Hranic, dvě neproměněné sedmičky a závěr utkání spěl k dramatu. Minutu před koncem dokonce domácí vedli a sahali po obou bodech, hranický trenér si však vyžádal time-out, tým uklidnil a po vyrovnávací brance Galuse se tak oba celky o body podělily.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Meca 4, Unger 4, Dyba 4, Hes 4

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 7, Galus 5/1, Šíra 4

Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/1, vyloučení: 1 – 7 (ČK Brož), rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 415

Frýdecký Holbein dnes přispěl k zisku bodu třemi brankami.