10.12.2011 otevřeno: 3153 x

Repríza boje o titul: O vítězství Dukly rozhodl Kotrč v posledních vteřinách

V souboji posledního s předposledním nedokázala Třeboň přidat k jedinému bodíku, který má na svém kontě další. Velké drama se odehrávalo i v Lovosicích, kde domácí přišli o body v posledních vteřinách. Večer se pak sehrávala utkání v Brně a Jičíně, kde padlo dosud neporažené Zubří.PŘIDÁNA FOTOGALERIE z BRNA.

Tipgames extraliga – 13. kolo

Třeboň – Kopřivnice 20:22 (9:11)

Na jihu Čech dnes bylo k vidění hodně nepřesností a málo branek. Tedy hlavně v prvním poločase. Vstup do utkání se vydařil lépe domácím (2:0), na dvou proměněných střelách se však Třeboňští na dlouho zarazili a umožnili tak soupeři otočit skóre na 6:2. Až do konce první třicetiminutovky si pak drželi dvou až tříbrankový náskok na své straně právě hosté z Kopřivnice, v jejichž dresu dnes dominovali především Aspridis s Řečkem. Druhý poločas byl pak zcela vyrovnaný, po většinu popřestávkového poločasu však mírné vedení nepouštěli ze svých rukou házenkáři hostujícího celku. Domácí se dostali do vedení jen krátce ve 43. minutě a 48. minutě, k obratu v utkání však v jihočeském dresu nebyl schopný zavelet nikdo. V poslední minutě za stavu 20:21 neudržel nervy na uzdě Zbíral, vykoledoval si dvouminutový trest a sedmičku proti domácí brance, kterou Aspridis proměnil. Kopřivnice se tak radovala z vítězství 22:20 a Třeboň se nadále krčí na spodku tabulky s jediným získaným bodem.

Nejlepší střelci Třeboně: Loskot 6, Štěch 4, Kubík 4

Nejlepší střelci Kopřivnice: Aspiridis 6/2, Reček 5, Hanzelka 5

Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/3, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 210

Lovosice – Dukla 25:26 (13:11)

První měření dvou loňských nejúspěšnějších celků skončilo v Praze remízou, podobné drama sledovali diváci i dnes v Lovosicích. Dukla hned na úvod vyrukovala na soupeře s vysunutou obranou a právě obrany dominovaly celému utkání. Úvodní minuty vycházely lépe domácím, kolem konce první čtvrtiny se však Dukla zkoncentrovala a bylo vyrovnáno 7:7. Ve 20. minutě už ale měli dvoubrankové vedení zpět na svém kontě Lovosičtí (9:7), poločas skončil 13:11. Dvoubrankový náskok si drželi domácí i ve druhém poločase. Největším stínem utkání bylo jednoznačně zranění Lehockého, kterého po úderu do hlavy odnášeli zdravotníci ve 45. minutě z palubovky. V poslední čtvrtině se začalo utkání, v němž po celou dobu dominovaly obrany, ještě přiostřovat, oba celky se střídaly ve dvojnásobném oslabení. Poslední desetiminutovku vypjatého utkání zahajovali hráči za pouhé jednobrankové ztráty Dukelských (22:21). Čtyři minuty před koncem bylo vyrovnáno na 23:23. Obě družstva několikrát podrželi brankáři, jak dukelský Petržala, tak lovosický Šálek. Na začátku poslední minuty se Dukla zásluhou Šustka poprvé v utkání dostala do vedení 25:24, Berka však obratem vyrovnal. O vítězství Dukly tak rozhodl v dramatickém závěru tři vteřiny před koncem z těžkého křídelního úhlu Kotrč.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 9/1, Berka 5/1, Škvařil 4

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 8/2, Piskač 5, Horák 4

Sedmimetrové hody: 4/2 – 5/4, vyloučení: 4 - 5 (ČK Milan Kotrč as. trenéra), rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 758

Dukelští se těsnou výhru v Lovosicích opravdu vychutnali.

Foto Patrik Pátek

Brno – Karviná 30:36 (17:15)

Během prvního poločasu se v Brně schylovalo k překvapení kola. Karviná, která do Králova Pole zavítala, se sice podle předpokladů ujala v úvodu utkání vedení, nedokázala ho však zvětšit do více než dvoubrankových rozměrů, a tak bylo už ve 20. minutě vyrovnáno 8:8. Po zbytek na branky poměrně bohatého poločasu pak tahali za delší konec domácí a o přestávce tak na ukazateli skóre svítil stav 17:15 ve prospěch Brňanů. Že si do moravské metropole přijeli pro body, začali Karvinští ukazovat kolem 35. minuty, kdy začalo skóre systematicky a rychleji narůstat právě na straně hostujícího celku. Domácí si dobře rozehrané utkání zkomplikovali několika chybami a do poslední desetiminutovky utkání vykračovali se sedmibrankovou ztrátou. Karvinští totiž dokázali rychlými útoky trestat chyby domácího celku a toto šestibrankové manko už hráči Králova Pole do konce utkání nesmazali.

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 9/2, Kudla 7, Koubek 3/3, Pasek 3

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 7, Kružík 6, Sliwka 5, Chudoba 5/1, Požárek 5

Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/1, vyloučení: 6 - 5, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 140

Přidána fotogalerie zde.

V Brně se dnes bránilo tvrdě. Jiné obranné zákroky odnesl Vančo zraněním ucha, Adam zlomeným nosem.

Jičín – Zubří 25:22 (10:11)

Dosud neporažené Zubří poprvé padlo. Potvrdilo tak skutečnost, že z Jičína se vozí body jen zřídka kdy. V prvním poločase viděli diváci jen málo branek. Ještě ve 22. minutě vedli Zubřané rozdílem tří branek 8:5, ve 25. minutě už ale domácí především zásluhou Krause a Kvasničky vyrovnali na 8:8, do kabin si však přece jen hosté odnášeli minimální náskok. Rozhodující náskok si vytvořili Jičínští ve 38. minutě, kdy to bylo 15:12. Hostující hráči už po zbytek zápasu nedorovnali, stále ztráceli na soupeře alespoň dvě branky. Navíc je může mrzet další zranění pivota Bechného, který  si poškodil rameno. Minutu před koncem to bylo 23:19. Během poslední minuty padly ještě čtyři branky, bohužel pro Zubří jen dvě z nich do branky Jičína, a tak Valaši odjíždí ze severu Čech bez bodů.

Nejlepší střelci Jičína: Vocásek 6, Kraus 4, Babák A. 4

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 8, Randýsek 4, Jurka 4

Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 830

Královopolští se pro fanoušky připravili vánoční dárek.