4.12.2011 otevřeno: 2102 x

Přerov padl, Hranice udržely doma bod

Dnes odpoledne bylo dohráno 12. kolo Tipgames extraligy. V televizním utkání uhrál Jičin v Hranicích remízový výsledek, dva body za téměř desetibrankovou výhru vezou z Přerova Lovosice.

Tipgames extraliga - 12. kolo

Hranice – Jičín 26:26 (16:13)

Jičínští tažení mladým talentem Tomášem Babákem svým dynamickým úvodem v Hranicích slavili úspěchy. Rychle se ujali vedení 3:1, Hranice však jejich nástup přibrzdily, v 10. minutě to bylo 4:4 a v zápětí převzali domácí vedení. Zkušený brankář Kučerka podržel Hranice i v oslabení a v 16. minutě vedl domácí celek už 9:6. Až čtyřbrankový náskok domácích korigoval ve 24. minutě Vocásek v jičínském dresu na 11:12, když Hranice mírně povolily vysunutou aktivní obranu. Svůj náskok si ale záhy vzali Hraničtí zpět a v poslední minutě první půle zvyšoval Čadra na 16:12. Úvod druhého poločasu se pak domácím vůbec nevydařil a ve 33. minutě to bylo 16:16. Až do konce zápasu se pak skóre stále tahalo o jednu, dvě branky, častěji dotahovat však stále museli hosté. Od poslední čtvrtiny viděli televizní diváci spoustu chyb a nepřesností, které pramenily možná i z únavy. Od 51. do 55. minuty (25:25) se ani jeden z celků nedokázal prosadit, střeleckou nemohoucnost přerušil až Tomáš Babák (25:26). Tři čtvrtě minuty před koncem to bylo 26:26 a jičínská lavička si vyžádala time-out. Jičínští však chybovali a u míče byli domácí. Přišla opět time-outová porada, ale ani Hraničtí svou šanci nezvládli a utkání tak končí zaslouženou remízou.

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 9, Indrák 6, Galus 5/3

Nejlepší střelci Jičína: T. Babák 9/4, Naimann 4, Vocásek 4, Kraus 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Halada, Pavlát, diváků: 210

Přerov – Lovosice 24:33 (13:15)

Bleskový nástup Lovosic zarazil Hanáky v úvodu podvečerního utkání. Na straně Přerova se nedařilo ani takovým oporám jako je Hastík, za to Lovosice sypaly do domácí branky střelu za střelou a v 10. minutě vedly 6:1. Potom se hosté přibrzdili a v 16. minutě domácí korigovali na 7:9. I o poločase dělily oba soupeře dvě branky. Rozhodující náskok si Severočeši vytvořili mezi 40. a 44. minutou, kdy odskočili soupeři na rozdíl šesti branek 16:22. Podíleli se na tom hlavně Motl se Škvařilem a do 51. minuty navýšili Lovosičtí své vedení ještě o dvě branky (18:26). V posledních třech minutách přidali hosté do domácí sítě ještě tři branky v řadě a jejich náskok byl desetibrankový 33:23 a na straně Přerova korigoval na devět gólů Zedek.

Nejlepší střelci Přerova: Plšek 9, Zedek 3, Kovařík 3

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 5/2, Chroustovský 5, Berka 5, Škvařil 5

Sedmimetrové hody: 4/1 – 2/2, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 458