3.12.2011 otevřeno: 2229 x

Zubří v Bosně podlehlo, v Challenge cupu ale postupuje

Na horké balkánské půdě to měli Valaši horší než před plnou domácí halou v Zubří. Prohráli o pět, do dalšího kola Challenge cupu však díky vysokému domácímu vítězství postupují.

Challenge cup – 3. kolo

Goražde – Zubří 31:26 (14:10)

Valaši si na domácí půdě poradili se soupeřem z Bosny jednoznačně, o to těžší to měli u soupeře doma. Do utkání vstoupili Zubřané výborně a po prvních deseti minutách vedli 5:2. Pak ale přišlo dvojnásobné vyloučení Zubří a temperamentní Balkánci otočili skóre. Hostující hráči navíc neproměnili tři sedmimetrové hody, a tak záhy prohrávali 10:14. Ve druhém poločase už měli domácí utkání pod kontrolou, stále vedli o tři až pět branek a na straně Zubří tak prostor dostali i hráči širšího kádru, aby si všichni vychutnali atmosféru utkání evropského poháru. Nakonec podlehlo Zubří rozdílem pěti branek 31:26.

Trenér Jiří Mika: Utkání bylo velmi tvrdé a naši hráči byli často ve vyložených příležitostech atakováni. I v těžké atmosféře jsme však dokázali soupeři odolat. Družstvo si zaslouží pochvalu. Hráči dokázali nepodlehnout tlaku a utkání zvládli.

Nejlepší střelci Goražde: Bukva 11, Biljaka 5, Martič 4

Nejlepší střelci Zubří: Hanták 5, Stržínek 5, Jurka 4, Bechný 4, Mika 3

Sedmimetrové hody: 4/2 – 6/5, vyloučení: 6 - 6, rozhodčí: Scevola, Alperan (Itálie), diváků: 1500