3.12.2011 otevřeno: 1964 x

Před čtyřmi tisícovkami diváků podlehla Karviná o devatenáct

Čtyři a půl tisíce diváků přivítaly Karvinou v hale ve Flensburgu. Domácí fanoušci očekávali jednoznačné vítězství svých favoritů a také se ho dočkali. Karviná odjíždí z bungesligového tábora poražena o devatenáct branek ovšem s životním zážitkem. DOPLNĚN KOMENTÁŘ TRENÉRA TRTÍKA.

Pohár vítězů poháru – 3. kolo, první utkání (37:23), vítězství Flensburgu

Flensburg – Karviná 37:18 (19:9)

V bouřlivém prostředí bundesligové haly ve Flensburgu prohrála Karviná první poločas poměrně jednoznačně a to desetibrankovým rozdílem.  Domácí se ujali vedení 3:0, Karviná však dokázala vyrovnat na 5:5. Potom už ale byli pánem na hřišti domácí. Na vině byly především chyby karvinských házenkářů, když z deseti jejich zaváhání pramenilo deset rychlých a úspěšně zakončených útoků zkušených domácích hráčů. Ve 38. minutě prohrávali hosté 23:11 a v dresu Flensburgu se poprvé v kariéře prosadil vedle tradičních opor Malte Voigt. Ve 48. minutě prohrávala Karviná o šestnáct 28:12. V celkovém součtu dokázali hráči Karviné v každém z poločasů dostat za vzrostlou obranu Flensburgu devět branek, přičemž osm z nich si na své konto připsal Chudoba, a z bundesligového kotle se tak vrací s prohrou 37:18.

Nejlepší střelci Flensburgu: Szilagyi 6, Mogensen 6, Glandorf 5

Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 8/5, Požárek 3, Kružík 2, Petrovský 2

Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/1, vyloučení: 7 - 5, rozhodčí: Bol, Van Eck (Nizozemsko), diváků: 4500

Trenér Rastislav Trtík: Hráli jsme odvetu s výborným soupeřem ve velmi pěkném prostředí. Soupeř byl jasným favoritem, už doma jsme s ním prohráli rozdílem třídy. Ale někteří naši kluci neměli před třemi měsíci zkušenost ani s nejvyšší českou ligou, takže s výsledkem, který jsme doma uhráli, jsem paradoxně spokojen. Nedostali jsme čtyřicítku. A výsledek o devatenáct branek, který jsme uhráli tady, taky beru, nebýt chyb, které pramenily z nezkušenosti, mohli jsme proměnit o osm, devět branek víc. Výborné utkání sehrál Drápal, v obou utkáních dobře zahráli Petrovský s Kružíkem. Jako tým jsme ale předvedli dobrý výkon a v některých pasážích jsme měli dokonce navrch. Nejdříve jsme zvolili agresivnější obranu 1:5, 2:4, ve druhé půli jsme šli na jistotu a zatáhli jsme to na 0:6. A myslím, že tyto změny v obranném systému slavily úspěch. Bohužel jsme ale často stříleli z nepřipravených pozic, což pramení právě z malé zkušenosti družstva. Oni z toho chodili do brejků a dávali laciné branky. Vzal jsem time a připomněl jsem klukům, aby se drželi toho, co máme připraveno. Naštěstí jsme se ale nezapsali do knihy rekordů, nedostali jsme padesát branek ani neprohráli o dvacet pět. Pro mladé kluky je to zkušenost. Zahráli si zápas, který už asi nikdy nezažijí. Umocněno to bylo tím, že ve Flensburgu slavili desáté výročí haly, navíc probíhají ve městě vánoční trhy a přestože jsme byli jasný outsider, hala byla ze tří čtvrtin plná. Pro hráče to je zkušenost, kterou snad zúročí v osobním rozvoji.