3.12.2011 otevřeno: 1508 x

Dukla vyhrála o deset, Brno o branku

Karviná i Zubří dnes sehrávají svá utkání evropských pohárů a zápasy 12. kola Extraligy si proto už oba celky předehrály. Dnes v podvečer Dukla zvítězila desetibrankovým rozdílem nad Frýdkem-Místkem, o jednu branku pak porazilo Brno Kopřivnici.

Tipgames extraliga – 12. kolo

Dukla – Frýdek-Místek 36:26 (18:13)

Po většinu utkání držela Dukla vedení na své straně. V 7. minutě zvyšoval Kotrč už na 5:1, o deset minut později vedli domácí 12:5. Na tom, že skóre Frýdeckých narůstalo výrazně pomaleji, měl svou zásluhu i domácí brankář Petržela, přesto však pět minut před koncem poločasu snižoval Vacula v dresu hostů na rozdíl čtyř branek 10:14. I ve druhé půli bylo vedení domácích z počátku dost výrazné na to, aby drželi Pražané Frýdecké pod tlakem. Bohužel jen prvních deset minut. Pak přišel výpadek Dukly a Frýdek se dotáhl na rozdíl tří branek. V poslední čtvrtině utkání už ale držel aktuálně druhý nejlepší celek Extraligy otěže utkání opět pevně v rukou a postupně navýšil své vedení, především zásluhou Lehockého s Allapuliosem, až na konečných deset branek.

Nejlepší střelci Dukly: Allapulios 6, Lehocký 6, Kotrč 5/1

Nejlepší střelci Frýdku - Místku: Dyba 6, Hes 4/4, Meca 3, Vacula 3

Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 180

Brno – Kopřivnice 25:24 (12:14)

Proti jednoznačnému průběhu utkání v hlavním městě bylo utkání v jihomoravské metropoli o poznání vyrovnanější. Vedení se přelévalo v první půli ze strany na stranu a nejvýraznější rozdíl ve skóre panoval o poločase, kdy vedli Kopřivničtí o dvě branky. Tento náskok dokázalo družstvo Kopřivnice udržovat dlouho i ve druhé půli a domácí dokázali opět vyrovnat až ve 47. minutě za stavu 21:21, v 54. minutě pak poslal domácí družstvo do vedení Korejčík. Drama trvalo až do konce zápasu. Poslední tři minuty už ale domácí ze všech sil bránili svůj těsný jednobrankový náskok a žádný z celků se tak nedostal do střelecké příležitosti. Domácí, v jejichž dresu i dnes střelecky nejvíce vynikal Hubáček, tak dovedli utkání, jemuž by slušela remíza, nakonec do vítězného konce.

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 9/3, Korejčík 3, Večeřa 3, Kudla 3

Nejlepší střelci Kopřivnice: Reček 6, Hanzelka 4, Aspridis 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/1, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 248