30.11.2011 otevřeno: 1524 x

Před odvetou ve Flensburgu vítězství nad Plzní

Karviná pojede o víkendu odehrát odvetu 3. kola PVP do německého Flensburgu, své extraligové utkání s Plzní si tak předehrávala již dnes a Západočechy udolala.

Tipgames extraliga - 12. kolo

Karviná – Plzeň 23:21 (15:12)

Karviná po víkendovém zážitku z utkání s Flensburgem sehrála s Plzní zápas plný chyb na obou stranách. Proti extraligovému soupeři nastoupili Karvinští kompletní a v utkání drželi vedení na své straně téměř po celou hrací dobu s výjimkou úseku mezi 6. a 10. minutou (4:6). Západočeši se při této předehrávce museli obejít bez opor Bečváře, Škvařila a prvního brankáře Motlíka, i tak však dokázali v některých momentech sehrát s nabuzeným soupeřem více než vyrovnanou partii. Výrazněji začalo vedení domácích narůstat od 15. minuty. V 18. minutě to bylo 10:6, když Plzeňští nedokázali dlouhých jedenáct minut zakončit. Do přestávky už hostující celek dokázal čtyřbrankové manko snížit jen mírně. Ve druhé půli sledovali diváci třicet minut plných nepřesností a byl to spíš boj, než pohledná házená. Od 38. do 47. minuty panovala navíc u obou celků neuvěřitelná střelecká nemohoucnost a tak se skóre téměř na deset minut zaseklo na stavu 18:15. V 50. minutě několik zákroků Drápala a zlepšená muška domácích navýšily vedení Karviné na 20:15, dvě minuty před koncem se však hosté dotáhli na dvě branky. Na víc už jim ale síly nestačily a Karviná se tak dočkala trochu vydřeného vítězství.

Nejlepší střelci Karviné: Krahulec 5, Kružík 4, Vančo 3, Chudba 3/1, Petrovský 3/2

Nejlepší střelci Plzně: Pohlmann 7, Tonar 5/1, Vinkelhöfer 3

Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1, vyloučení: 2 - 7, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 497