27.11.2011 otevřeno: 1863 x

Třeboň s jedním bodem stále poslední

Třeboň dokázala v Hranicích nastřílet jen sedmnáct branek a dočkala se tak další vysoké porážky, rozdílem deseti branek pak padl Frýdek – Místek, který si v minulém kole připsal skalp Karviné, v Přerově. Tak bylo uzavřeno 11. kolo Tipgames extraligy.

Tipgames extraliga – 11. kolo

Hranice – Třeboň 29:17 (15:7)

Stále ještě poslední Třeboň se v letošním ročníku extraligy trápí. Dnes jí vysokou porážku uštědřil celek Hranic, který se ujal vedení hned v prvních minutách zápasu. V 8. minutě vedli domácí 4:0. Konec většině třeboňských nadějí pak přinesl úsek mezi 21. a 27. minutou, kdy Hraničtí nastříleli do sítě Jihočechů šest rychlých branek v řadě a jejich vedení tak narostlo na 14:5. Střelecky při chuti byli dnes hlavně Dolák s Indrákem a Weintritem. Definitivně navýšili své vedení hráči Hranic ve 37. minutě, kdy měli před soupeřem náskok už dvanácti branek 19:7 a bylo evidentní, že dnes není v silách Třeboně nepříznivý stav výrazněji upravit. Dvanácti až třináctibrankové vedení domácích panovalo pak až do konce zápasu a Třeboňským tak stále zůstává na kontě jen jeden bod za remízu s Brnem.

Nejlepší střelci Hranic: Indrá 7, Weintrit 6, Galus 5

Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 3, Loskot 3, Kotlaba 3/2, Štěch 3

Sedmimetrové hody: 2/0 – 4/3, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 225

Přerov – Frýdek – Místek 40:30 (19:13)

Frýdek, který si před týdnem poradil s Karvinou, dnes nestačil na Hanáky z Přerova. Ještě ve 12. minutě hosté vedli 8:5, potom už přišla šestibranková šňůra domácích a skóre se otočilo na 11:9 ve prospěch Přerova, podíleli se na tom především Pernička s Valáškem. Od té doby už vedení o asi tři branky drželi na své straně domácí a před odchodem do šaten ho dokonce ještě navýšili třemi góly na poločasových 19:13. Ve druhém poločase dokázali Přerovští svůj náskok ještě navyšovat a ve 38. minutě to bylo o deset, ve 45. o jedenáct branek (31:20). Toto manko už se hostujícímu celku nepodařilo až do konce zápasu zkorigovat, ačkoliv především Dyba z Mecou intenzivně ostřelovali přerovskou svatyni. Přerov tak po tomto utkání přeskočil v tabulce svého dnešního soupeře.

Nejlepší střelci Přerova: Hastík 9, Pernička 9/2, Hradil 8

Nejlepší střelci Frýdku - Místku: Meca 7, Dyba 6/2, Hes 4/3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 263