26.11.2011 otevřeno: 2329 x

Flensburg nedal Karviné šanci

Házenkářský svátek má za sebou Karviná. Její hrdinové s bundesligovým gigantem sehráli kvalitní utkání, které skončilo poměrně solidní čtrnáctibrankovou porážkou domácích.

Pohár vítězů poháru – 3. kolo

Karviná – Flensburg 23:37 (11:20)

Flensburg od začátku naplňoval roli favorita utkání. Karvinským se těžko dařilo prosazovat proti perfektně fungující obraně hostů a postrachem karvinských střelců se navíc stal brankář Flensburgu Matias Andersson. Vyrovnaná byla v zápase jen první desetiminutovka, kterou Karvinští zvládali do stavu 5:6. Několik vyloučení Kalouse však jakoby Karvinou zbrzdilo a přišel čtrnáctiminutový brankový půst domácího celku, který vyústil v poločasový náskok německého velkoklubu 20:11. Ve druhé půli se Karviná zlepšila v obraně, narušovala rozehrávku Flensburgu jedním i dvěma hráči a dostávala se i do rychlých útoků. Rozdíl ve skóre už z daleka tak rychle nenarůstal. V závěru oba trenéři obměnili brankáře i hráče v poli, přesto viděli diváci výbornou házenou až do konce. Čtrnáctibrankový rozdíl je zřejmě spravedlivým vyjádřením poměru sil na palubovce v tomto utkání.

Trenér Rastislav Trtík (pro Českou televizi): Byly pasáže hry, kdy jsme skutečně hráli disciplinovaně to, co jsme si řekli a dokud jsme toto udrželi, tak jsme byli ve hře. Škoda, že jsme se pak dostali do oslabení pět na šest, kdy jsme to úplně neustáli, nehráli jsme to, co jsme chtěli. Přihrávky do pivota, střelba ze stoje, to všechno byla voda na mlýn Flensburgu. Relativně jsme ale proti tak velkému gigantovi světové házené slušně obstáli. Vyloučení Kalouse nám ubralo. David je zkušený hráč, umí nastavit obranu. Dnes tady byla úžasná atmosféra, ale tam bude šest tisíc lidí a těch šest tisíc bude fandit tak, jako tady těch třicet lidí, kteří sem přijeli.

Nejlepší střelci Karviné: Kružík 6, Petrovský 6, Chudoba 3/1

Nejlepší střelci Flensburgu: Eggert 8/4, Kaufmann 7, Glandorf 5

Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/4, vyloučení: 5 – 2