26.11.2011 otevřeno: 2035 x

Zubří v Challenge cupu převálcovalo Bosňany z Goražde

Diváci ve valašské baště házené v Zubří si dnes vychutnali galapředstavení svých oblíbenců. Celek Zubří si poradil se soupeřem z Bosny a Hercegoviny více než jednoznačně.

Challenge cup - 3. kolo

Zubří – Goražde 40:26 (20:14)

Brankostroj domácích se roztočil v 7. minutě utkání a od té doby nebyl k zastavení. Trenér Mika měl nakonec oproti původním předpokladům k dispozici všechny střelecké opory Stržínka, Miku mladšího, Randýska i Hantáka, skvěle chytal Malina a po první čtvrtině utkání vedli Valaši 11:5. Zuberský gólman hatil nejen vyložené příležitosti hostů, ale i jejich pokusy o proměnění sedmimetrových hodů, Mika kraloval z rychlých útoků a prapor Bosňanů, kteří v poločase prohrávali 20:14, pozvedal více méně jen Eduard Martic. Pokud nebyl výkon Zubří pro někoho dostatečně přesvědčivý v první půli, musel takový být ve druhém poločase rozhodně pro všechny. Zubřané palubovku zcela ovládli a za ohlušujícího ryku domácích fanoušků sypali do branky Goražde střelu za střelou. Během prvních deseti minut druhé půle proměnilo Goražde jen jedinou střelu, a tak ve 40. minutě svítilo na ukazateli skóre 28:15. Po zbytek utkání už se hosté nevzmohli prakticky na nic, na dynamický výkon Zubří dnes prostě neměli. Bilanci utkání uzavřel na straně domácích na čtyřiceti brankách Mika.

Trenér Jiří Mika: Věděli jsme, že musíme hrát naši hru, což se nám dařilo přibližně od 10. minuty. Hráli jsme dobrou obranu, dobrý přechod do rychlých útoků, výborně chytal Malina. Soupeř nebyl tak slabý, jak by se podle výsledku mohlo zdát, možná na tom byl trochu hůře kondičně. V první půlce nedali několik sedmiček, několik náskoků. V závěru už jsme byli ale i my unavení a náš náskok přestal narůstat. Už se nebránilo, jenom se střílely branky. Byli jsme rozhodčími i delegátem varováni, že u soupeře to nebudeme mít jednoduché. Přece jenom je to Balkán. Uvidíme, jak to zvládnou mladí hráči, určitě to pro ně bude zážitek.

Nejlepší střelci Zubří: Jurka 10, Stržínek 9, Mika 8

Nejlepší střelci Goražde: Biljaka 9, Martič 5, Gradan 4

Sedmimetrové hody: 4/3 – 7/3, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Karlubík, Struhár, diváků: 1000