23.11.2011 otevřeno: 1401 x

Vydařená generálka na Flensburg

Karviná odčinila nedělní porážku ve Frýdku a v generálce na sobotní utkání evropského poháru s bundesligovým Flensburgem vybojovala nad Lovosicemi jednoznačné vítězství.

Tipgames extraliga – 11. kolo, předehrávka

Karviná – Lovosice 33:24 (14:10)

Před dnešním vzájemným střetnutím měly oba celky stejný počet bodů a v tabulce je dělilo jen lepší skóre Lovosických. O to překvapivější pak bylo, jak jednoznačně si omlazený karvinský celek s vicemistrem poradil. Domácí si vytvořili tříbrankový náskok hned v úvodních minutách zápasu (8. minuta 4:1) a přibližně do 20. minuty si jej dokázali i udržovat. Ve 22. minutě se sice Lovosice přiblížily soupeři na rozdíl jediného gólu 8:9, do poločasu už ale skórovali jejich hráči jen dvakrát a střelecky produktivnější Karviná jim opět odskočila na čtyřbrankový rozdíl 14:10. Prvních pět minut druhé půle se skóre drželo právě na čtyřbrankovém náskoku domácího celku, na konci první desetiminutovky druhého poločasu už ale Karviná vedla o šest branek (19:13) a trenér Srba si vyžádal oddechový čas. I potom však narůstalo skóre stále rychleji na straně domácích a na začátku poslední čtvrtiny utkání vedli Karvinští už o deset branek 26:16, přičemž největší zásluhu na tom měli Petrovský, Chudoba a Vančo. Severočechům se nedařilo korigovat, prosazovat se v závěru dokázal prakticky už jen Motl. Ani jeho střelecké schopnosti však dnes nedokázaly zabránit devítibrankové porážce Lovosic.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 9, Chudoba 8, Vančo 5

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 9, Jelínek 3, Havlát 2, Landa 2, Škvařil 2, Krahulík 2

Sedmimetrové hody: 2/0 – 3/0, vyloučení: 6 - 3, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 659

Kanonýři Petrovský a Motl, oba autoři devíti branek v tomto utkání, ve vzájemném souboji.