16.11.2011 otevřeno: 2143 x

V Českém poháru postupuje Frýdek –Místek a Hranice

První dva zápasy má za sebou čtvrtfinále Českého poháru mužů. V souboji extraligových družstev postupují dál regionální sousedé Hranice a Frýdek – Místek. Dukla a Jičín se pro letošek s Českým pohárem loučí.

Český pohár mužů

Hranice – Dukla Praha 30:27 (16:14)

Hranice se do 5. Kola Českého poháru probojovaly přes regionálního souseda z Holešova, Dukla porazila v  předcházejícím kole v pražském derby Prahu 4. Dnes podlehli hráči Dukly v na Moravě tříbrankovým rozdílem. Konto Pražanů zatížili nejvíce hraničtí Dolák s Galusem, v dukelském dresu jim nejvýrazněji vzdorovali Horák, Lehocký a Mráz. Prakticky celou první půli odtáhli hosté (21. minuta 9:13), do šaten ale odcházeli s dvoubrankovým náskokem získaným v posledních dvou minutách poločasu Hraničtí. Rozhodující náskok si domácí vytvořili mezi 40. a 43. minutou, kdy odskočili soupeři na rozdíl čtyř branek. Sedm minut před koncem hosté ještě korigovali na jednu branku 25:26, Hranice si však závěr pohlídaly a zvítězily 30:27.

Nejlepší střelci Hranic: Dolák 8, Galus 7, Indrák 5

Nejlepší střelci Dukly: Horák 5, Mráz 5, Lehocký 5

Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/0, vyloučení: 3 (ČK Čadra) - 4, rozhodčí: Pavlíček, Simu, diváků: 160

Frýdek – Místek – Jičín 33:31 (16:16)

Do čtvrtfinále Českého poháru postoupil Jičín přes prvoligový Náchod, Frýdek – Místek si v 4. kole poradil se suverénem extraligy, celkem Zubří. Na začátku utkání se domácí hráči rychle ujali vedení a svému soupeři odskočili na poměrně vysoký rozdíl pěti branek. Několika chybami v řadě však umožnili Frýdečtí Jičínským postupně korigovat nepříznivé skóre a o přestávce byla stav vyrovnaných 16:16. Do druhé půle vykročil lépe Jičín. Domácí však koncentrovaným výkonem dokázali vyrovnat a opět svému soupeři utekli a vytvořili si pětibrankový náskok. Střelecky při chuti byli před svátečním volným dnem především kanonýři Hes s Mecou a Holbeinem. Krátce před koncem utkání celek Jičína, v jehož dresu dnes střelecky nejvýraznějšími postavami byli Kvasnička s Tomášem Babákem, výsledek zkorigoval na konečný rozdíl dvou branek 33:31.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hes 9/1, Meca 6,  Holbein 5

Nejlepší střelci Jičína: Babák T. 5, Kvasnička 5, Zeman 4, Kořínek4

Sedmimetrové hody:1/1 – 1/1, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 185

Jičínský Bareš překonal frýdeckého brankáře Pyška celkem třikrát.