12.11.2011 otevřeno: 2379 x

Lovosičtí kanonýři byli při chuti, rozstříleli Brno

Podobný průběh měla dnes utkání na palubovkách Dukly a Karviné. Hostující celky v prvním poločase vzdorovaly domácím favoritům, nakonec však podlehly vysokým rozdílem. Jednoznačný průběh mělo utkání v Lovosicích, vítězství si připsalo Zubří v Hranicích a Frýdek v Plzni.

Tipgames extraliga - 9. kolo

Dukla - Kopřivnice 33:20 (12:10)

Jasným papírovým favoritem byli před dnešním zápasem mezi Duklou a Kopřivnicí Pražané. Domácí se však na začátku zápasu nebyli schopni zkoncentrovat, a tak až do 20. minuty měli navrch hosté z Kopřivnice. Po prvních deseti minutách prohrávala Dukla 4:1 a trenér Pauza si vyžádal oddechový čas. Následně několik chyb na straně Kopřivnice a zlepšená hra domácích přinesly vyrovnání stavu na 7:7, v posledních pěti minutách pak už Dukelští začali budovat svůj náskok. Kopřivnice bojovala i po přestávce. Ve 35. minutě korigovala a Pražané vedli jen jednobrankovým rozdílem 13:12, poté však několik Rachačových pokusů zlikvidoval Petržala a náskok Dukly narostl na tři branky. Pak už Pražané jasně ukazovali, kdo je na hřišti pánem. Proměňovali rychlé útoky a jejich vedení narůstalo závratným tempem. Posledních patnáct minut zápasu vyhrála Dukla 15:4 a konečný rozdíl mezi soupeři byl třináctibrankový.

Nejlepší střelci Dukly: Sviták 6, Mráz 6, Kotrč 4/2, Syřínek 4, Šůstek 4

Nejlepší střelci Kopřivnice: Krejčiřík 5, Aspridis 4/2, Střelec 3, Rachač 3

Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3, vyloučení: 4 - 7, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 110

Lovosice – Brno 34:16 (18:9)

Lovosice naopak zvládly svou roli favorita proti celku z jihomoravské metropole na jedničku. Úvodní dvě branky sice padly do lovosické sítě, v 8. minutě už ale po šňůře pěti branek vedli domácí 5:3. Střelecky se dařilo hlavně Motlovi a od 12. minuty skóre na straně Severočechů narůstalo jednoznačně rychleji než na straně Brna. Pět minut před přestávkou činil rozdíl sedm branek (15:8) a do šaten si domácí odnášeli devítibrankový náskok. Druhý poločas byl pak exhibicí lovosických kanonýrů. Motl byl ve svém živlu, Chroustovský ostřeloval branku Brna jako z kulometu. Úvodní dvacetiminutovku druhé půle vyhráli domácí v poměru 14:3 a to v součtu s náskokem z prvního poločasu znamenalo dvacetibrankové vedení Lovosic 32:12. Kosmeticky v poslední minutě upravili skóre Korejčík s Ryšavým.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 11, Krahulík 6, Chroustovský 6/3

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 5/2, Kudla 4, Večeřa 3

Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 535

Nejen lovosická zeď ale především obrana fungovala proti Brnu výborně.

Foto Patrik Pátek

Hranice - Zubří 26:30 (16:14)

V 8. kole remizovalo Zubří s Duklou, ve středu přejelo více než dvacetibrankovým rozdílem celek Třeboně. Dnes večer změřili Valaši síly s Hranicemi. Po úvodních dvou brankách, které hosté proměnili, přišel více než pětiminutový výpadek Zubří a domácí tak skóre otočili na 5:2. Zubřané se vrátili do hry, stále však dotahovali jedno až tříbrankovou ztrátu na celek Hranic. Velmi těžko se Zuberským prosazovalo na kompaktní obranu domácího družstva, několik minut před koncem první půle však dokázali svou čtyřbrankovou ztrátu zkorigovat na jednogólový rozdíl. Ještě ve 35. minutě vedli domácí 18:16, pak ale přišla devítibranková šňůra Zubří, na kterou Hraničtí zareagovali jen jedinkrát a ve 49. minutě tak bylo skóre 20:25. Poslední desetiminutovka pak byla opět vyrovnaná, náskok, který si však hosté vytvořili mezi 40. a 50. minutou byl natolik dostatečný, že si Valaši odváží domů další dva body.

Nejlepší střelci Hranic: Galus 8, Čadra 5, Indrák 5

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 10/4, Jurka 6, Mičkal 3, Mika 3., Bechný 3

Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/4, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 370

Karviná - Jičín 35:29 (17:13)

Sousední pozice v tabulce Tipgames extraligy těchto dvou soupeřů sliboval divákům v Karviné napínavé utkání a přesně takového se i dočkali. Utkání se hrálo v rychlém tempu, rychlý útok střídal rychlý útok, mírné jedno až dvoubrankové vedení si udržovali na svém kontě Jičínští. V 16. minutě Petrovský vyrovnal na 7:7 a dvoubrankové vedení naskočilo pro změnu na straně domácích a až do poločasu už ho ze svých rukou Karvinští nepustili. O přestávce svítilo na ukazateli 17:13. Podobně jako u zápasů v Lovosicích nebo na Dukle, ani v Karviné už domácí ve druhém poločase nepřipustili žádné drama. Ve 35. minutě vedla Karviná 19:13, o pět minut později byl rozdíl ve skóre už osmibrankový (23:15). Tento náskok už byl dostatečný a domácí tak dovedli utkání v klidu do vítězného konce.

Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 10/4, Petrovský 7, Vančo 5

Nejlepší střelci Jičína: Kraus 6, Vocásek 6/1, Kvasnička 5

Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/1, vyloučení: 8 - 3, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 624

Sliwka v souboji s jičínským Zemanem.

Foto Ivo Dudek

Plzeň - Frýdek-Místek 29:32 (10:11)

Téměř přes celou republiku zamířili hráči Frýdku-Místku do Plzně a sehráli zde maximálně vyrovnaných prvních třicet minut. Nejvýše dvoubrankové vedení se přelévalo ze strany na stranu, přičemž střelecky se dařilo především Dybovi v dresu Frýdku a plzeňskému Vikelhöferovi. Po většinu první půle tahali za kratší konec Frýdečtí, přesto to však byl hostující celek, kdo si do druhého poločasu odnášel minimální jednobrankové vedení. To mezi 36. a 38. minutou navýšili hráči Frýdku na tři branky 18:15 a nad bodovým ziskem domácích se začaly stahovat mraky. V 50. minutě prohrávala Plzeň už 21:26, pět minut před koncem 25:30. Domácím se nedařilo korigovat. Svůj den měl dnes především frýdecký Hes, který nastřílel do sítě domácích devět branek. V poslední minutě korigovali na konečných 29:32 Květoň se Škvařilem.

Nejlepší střelci Plzně: Škvařil 9, Bečvář 6, Vinkelhöfer 5

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hes 9/4, Kichner 4, Dyba 4

Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/4, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Halada, Pavlát, diváků: 423

Lukáš Král překonal Šoltése jen jednou, ze sedmimetrového hodu.