29.10.2011 otevřeno: 2349 x

Hastík opět kraloval, Přerov má další body

V 8. kole dosáhli na další body Hranice, Přerov a Karviná. Všechny tři poražené celky dokázaly svým soupeřům sice vzdorovat prakticky po celou první půli, drama se však nekonalo na žádné z palubovek.

Tipgames extraliga - 8. kolo

Třeboň – Karviná 22:26 (11:15)

Ten, kdo očekával, že si Karviná pohraje s Třeboní figurující v tabulce na posledním místě s jediným bodem jako kočka s myší, může být mírně zklamán. Jihočeši dokázali s Karvinskými držet krok prakticky celý první poločas a v jejich prospěch hovoří i závěrečná pouze čtyřbranková ztráta. Zejména v úvodní třicetiminutovce Třeboň úspěšně bránila hostům proměňovat rychlé útoky a proskoky, střely z dálky pak úspěšně likvidoval brankář Schams. I přesto se Karviné podařilo ve 23. minutě vybudovat si pětibrankový náskok 11:6. Na začátku druhé půle se Kalous s Vančem postarali o navýšení rozdílu až na sedm gólů ve prospěch hostů a tento náskok dokázali Karvinští udržovat přibližně až do 50. minuty. V poslední desetiminutovce pak hosté umožnili soupeři korigovat, když jejich obrana začala být méně aktivní a Třeboň korigovala postupně až na rozdíl pouhých tří branek 22:25. Největší zásluhu na tom měli Baierling s Loskotem a brankář Schams. Karviná si ale situaci pohlídala a z jihu Čech odjíždí s povinným vítězstvím.

Nejlepší střelci Třeboně: Loskot 6/2, Čapek 4, Brchaň 3

Nejlepší střelci Karviné: Vančo 6, Sliwka 5, Chudoba 4/3,

Sedmimetrové hody: 4/2 - 3/3, vyloučení: 1 - 7, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 220

Brno – Hranice 24:36 (14:17)

První poločas v Brně byl velmi vyrovnaný. Od páté minuty si Hranice sice udržovaly dvoubrankový náskok, navýšit rozdíl ve skóre jim však domácí dlouho nedovolili. Až v závěru první půle začali Brněnští kupit chyby a ztrácet míče a toho dokázaly Hranice využít. Několika rychlými útoky navýšili hosté své vedení na čtyři branky (13:17), do konce poločasu ale dokázali domácí ještě korigovat. Druhý poločas už jasně ovládli hosté z Hranic, v jejichž barvách opět figuroval skvěle chytající Kučerka. I Bavlnka v domácím dresu předváděl dobré výkony, ve druhé půli ho ale obrana vůbec nepodržela. Úsek utkání mezi 38. a 54. minutou prohráli domácí 3:14 a za stavu 20:33 pět minut před koncem tak neměli naději ani na přijatelný výsledek. Svému soupeři nakonec podlehli dvanáctibrankovým rozdílem a to i přesto, že se k nejlepšímu střelci domácích Hubáčkovi přidal se sedmi brankami ještě Večeřa.

Nejlepší střelci Brna: Večeřa 7, Hubáček 7/1, Korejčík 3

Nejlepší střelci Hranic: Galus 6/4, Dolák 5, Weintritt 5

Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Králíček, Simu, diváků: 548

Kopřivnice podlehla Hanákům sedmibrankovým rozdílem.

Foto Alex Wipf

Kopřivnice – Přerov 27:34 (16:16)

Hastík opět kraloval, tentokrát se postaral o vítězství Přerova nad Kopřivnicí. Už první poločas byl nesmírně bohatý na branky a byl i poměrně vyrovnaný. Po první čtvrtině byl stav 10:10, krátce se ujali vedení domácí, potom ale začali hosté systematicky pracovat na zbudování náskoku a ve 28. minutě vedli 16:14. Do přestávky ale stihli ještě domácí z ruky Jana Stanislava vyrovnat. V polovině druhé třicetiminutovky už vedli Hanáci šestibrankovým rozdílem 26:20 a přibližně tento náskok už udrželi až do konce. Rachač, autor jedenácti branek sice vzdoroval, žádný z jeho spoluhráčů se k němu však nedokázal připojit v takové míře, aby společnými silami zvrátili konečný výsledek. Hastík s Hradilem a Kovaříkem tak dovedli svůj celek po remíze se Zubřím k dalším důležitým bodům.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Rachač 11/5, Gřes Jiří 3, Gřes Jan 3

Nejlepší střelci Přerova: Hastík 9/3, Kovařík 5, Hradil 5

Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/3, vyloučení: 4 - 0, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 301