22.10.2011 otevřeno: 1692 x

Dukla se na vítězství nadřela, Plzeň s Karvinou zvítězily rozdílem třídy

První tři zápasy sedmého kola Tipgames extraligy se dnes sehrávaly vedle kvalifikačního utkání českých reprezentantek. Zatímco Hranice Duklu potrápily, Třeboň v Plzni stejně jako Kopřivnice v Karviné kladla jen malý odpor.

Tipgames extraliga – 7. kolo

Dukla – Hranice 27:24 (16:16)

Pražané vstupovali do zápasu z pozice favorita, hráči Hranic však s nimi sehráli velmi vyrovnané utkání. Druhá čtvrtina prvního poločasu se dokonce odehrávala s jedno až dvoubrankovým vedením Hranických. To si hráči hostujícího celku, v jehož brance dnes působil především Fabián místo častěji oslavovaného Kučerky, vypracovali mezi 21. až 25. minutou a postarali se o něj především Dolák s Čadrou. Těsně před poločasovým hvizdem pak vyrovnával dukelský Kotrč. Mírné vedení měly na své straně Hranice až do 40. minuty, posledních patnáct minut už ale zrežírovali domácí hráči. Ve 43. minutě se chopili dvoubrankového vedení 21:19 a toto si udrželi až do konce utkání, když v dukelském dresu výrazně vynikal Mráz, autor devíti branek v utkání. Hranicím se ale nepodařilo proměnit tři nařízené sedmimetrové hody, které mohly ještě zvrátit konec zápasu. Z Dukly tak odjíždí s tříbrankovou porážkou.

Nejlepší střelci Dukly: Mráz 9/2, Kotrč 6, Piskač 4

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 5, Indrák 5, Dolák 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/2, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 140

Karviná – Kopřivnice 42:27 (21:12)

Regionální derby se dnes sehrávalo v Karviné a Kopřivničtí sem zamířili s poměrně velkým sebevědomím vhledem ke svým dosavadním výkonům. O to překvapivější pro ně muselo být to, s jakou vervou se na ně domácí hráči sesypali. Karviná nastupovala k dnešnímu střetnutí oslabena bez zraněného Kružíka. Krok udrželi hosté s Karvinskými jen do 5. minuty a stavu 3:3, potom začalo vedení domácích systematicky narůstat. Hosté často chybovali a domácí hráči tak stříleli jednoduché branky z rychlých útoků. Na konci první dvacetiminutovky vedla Karviná osmibrankovým rozdílem 17:9 a do šaten se šlo za stavu 21:12. Ve druhé půli se rozdíl mezi oběma týmy záhy přehoupnul přes deset branek, na konci první desetiminutovky druhé půle to bylo 29:15. Většina zápasů se v těchto chvílích za takovéhoto stavu už jen dohrává, ne tak v Karviné, kde domácí mladíci nejen že hostům na cestu do Kopřivnice nadělili patnáctibrankový rozdíl, ale přidali k tomu ještě pověstnou čtyřicítku.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 8, Krahulec 7, Sliwka 5, Mlotek 5

Nejlepší střelci Kopřivnice: Rachač 9, Krejčiřík 8, Gře 3/2
Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2, vyloučení: 5 - 8, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 668

Lipový jen přihlíží, jak Požárek přidává další z dvaačtyřiceti branek do kopřivnické sítě.

Foto Ivo Dudek

Plzeň – Třeboň 30:16 (12:6)

Podobně jednoznačným způsobem jako Karviná s Kopřivnicí si poradila i Plzeň se svým soupeřem, jímž byla Třeboň. Hosté dokázali poprvé skórovat až v 5. minutě a i mnoho z jejich nečetných střeleckých pokusů zlikvidoval plzeňský gólman Misař. První poločas skončil za stavu 12:6 pro domácí celek a ve 37. minutě vedla Plzeň dokonce už desetibrankovým rozdílem. Na začátku poslední čtvrtiny neměla Třeboň na svém kontě stále ještě ani deset proměněných branek (22:9) a na soupeře postupně ztrácela až patnáct gólů (25:10). Loskot s Nohavou se pak v závěru postarali o to, že do sítě Západočechů Třeboň nastřílela alespoň šestnáct branek, i tak jich plzeňští kanonýři vedení Strýcem, Škvařilem a Tonarem nasypali do jihočeských sítí téměř dvakrát tolik.

Nejlepší střelci Plzně: Strýc 6, Tonar 4, Květoň 4, Škvařil 4

Nejlepší střelci Třeboně: Loskot 5, Nohava 3, Kubík 2/1, Brchaň 2, Masák 2
Sedmimetrové hody: 0/0 – 1/1, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 400

V souboji Tonar - Jareš zvítězil Tonar čtyřikrát.