16.10.2011 otevřeno: 1833 x

Zuberská pevnost zůstává nedobyta, tentokrát padla Karviná

Zubřané pokračují i po dnešním odpoledním souboji s Karvinou v soutěži bez ztráty jediného bodu. Toto utkání české házenkářské špičky měli diváci možnost sledovat v televizi, kam se nejvyšší házenkářská soutěž probojovala tento víkend už podruhé.

Tipgames extraliga - 6. kolo

Hranice – Přerov 28:36 (10:17)

Dnes se v Hranicích hrálo místní derby. Obě družstva dělí patnáct kilometrů, řada hráčů si vyzkoušela oba dresy a i funkcionářsky k sobě mají družstva blízko. Mírným favoritem pro dnešní utkání byly Hranice, které sice překvapily v Lovosicích, ale dnes si potřebovaly spravit chuť po porážce utrpěné v Karviné. O to překvapivější je rozdíl, jímž dnes Hraničtí Hanákům podlehli. Hosté vedli od prvních minut. Původní dvoubrankový náskok narostl mezi 12. a 25. minutou už na rozdíl šesti branek 8:14 pro Přerov. Postarali se o to především právě hráči, kteří si dres Hranic v uplynulých sezónách vyzkoušeli – Hradil s Kovaříkem. Rozhodující náskok pak Hanáci získali ve 42. minutě, kdy byl stav 16:25. I v brance se dnes navíc dařilo lépe přerovskému Štolcarovi než hranickému hrdinovi Kučerkovi. Alespoň o kosmetickou úpravu tak nepříznivého skóre se v poslední čtvrtině pokusili Magrla s Dolákem. Přerov se dnes raduje ze zaslouženého vítězství 36:28.

Nejlepší střelci Hranic: Magrla 5, Čadra 5, Dolák 4

Nejlepší střelci Přerova: Plšek 9, Hradil 8, Hastík 7/3

Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 280

Zubří – Karviná 28:21 (14:6)

Valaši ani dnes nepřetrhli svoji šňůru neporazitelnosti, i když v cestě jim tentokrát stál tradiční rival z Karviné. Vstup do utkání se jim ale absolutně nevydařil. Branku Karviné strážil dobře chytající Lefan, domácí často chybovali a brzy prohrávali 0:4. Poprvé skórovali Zubřané do branky Karvinských až v 8. minutě z ruky Stržínka. V 15. minutě však konečně nastal zlom a bylo to Zubří, jak ho známe. Během pěti minut otočili domácí stav skóre z 2:5 na 7:5 a trenér Trtík si vyžádal oddechový čas. Ani to však Karviné nepomohlo zastavit trhák Zubří. Za celou druhou čtvrtinu vsítili hosté jen jedinou branku, naopak Mičkal s Bechným ostřelovali branku hostů jako z kulometu a do šaten se šlo za stavu 14:6! V úvodu druhé půle pak Zuberští pokračovali v nastaveném tempu a ve 40. minutě to bylo o dvanáct (21:9). Naopak poslední desetiminutovka utkání domácím vůbec nevyšla. Ve 48. minutě byl vyloučen přímou červenou kartou Jurka za faul na Slavomíra Mlotka, na dvě minuty si musel jít odpočinout i Stržínek a Karviná se chopila příležitosti korigovat. Čtrnáctibrankovou ztrátu hráči Karviné kosmeticky upravili na rozdíl desetibrankový a v poslední pětiminutovce dvě proměněné sedmičky a branky z ruky Vanča a Sliwky uzavřely skóre na závěrečném přijatelném sedmibrankovém rozdílu.

Nejlepší střelci Zubří: Dědek 5, Mičkal 5, Hanták 4, Bechný 4/1

Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 5/3, Sliwka 3, Kalous 3, Kružík 3

Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3, vyloučení: 4 (přímá ČK Jurka) - 5, rozhodčí: Novotný, Horáček, diváků: 800