15.10.2011 otevřeno: 2173 x

Jičín poprvé doma ztratil, bod urval Frýdek

K utkání šestého kola zavítaly Lovosice do Třeboně a s Jihočechy si poradili stejně snadno jako minulý víkend s Kopřivnicí. Házenkářští fanoušci, kteří po dobrém sobotním obědě usedli k televizi, pak mohli sledovat duel Jičín – Frýdek-Místek.

Tipgames extraliga - 6. kolo

Třeboň – Lovosice 15:36 (9:19)

Utkání odpovídalo zcela papírovým předpokladům. Skóre otevřel lovosický Škvařil, domácí pak ještě zvládli přibližně dalších pět minut držet se soupeřem krok, od sedmé minuty už byli ale jednoznačnými pány na hříšti hráči Lovosic. Domácím se nedařilo prakticky nic, zatím co Lovosice sbíraly jejich odražené či nezpracované míče a z rychlých protiútoků snadno zakončovaly. Po prvních patnácti minutách to tak bylo 11:4. Střelecky při chuti byl opět Motl, kterého úspěšně doplňovali Krahulík s Kolomazníkem. Do druhého poločasu vykračovali domácí už s desetibrankovou ztrátou, ale Lovosickým takovýto pohodlný náskok stále nestačil. Ve 35. minutě to bylo už o třináct (10:23) a úsek mezi 37. a 46. minutou prohráli domácí dokonce 7:1. Pět minut před koncem už byl rozdíl mezi soupeři propastných osmnáct branek a utkání se pouze dohrávalo. Několik pěkných zákroků předvedl ještě domácí brankář Karták, ani jeho snaha však nezabránila Lovosicím, aby v Třeboni vyhrály jednadvacetibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 5/2, Loskot 3, Baierling 3/1

Nejlepší střelci Lovosic: Krahulík 8, Motl 5, Škvaříl 5, Kolomazník 5

Sedmimetrové hody: 4/3 – 0/0, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: Halada, Pavlát, diváků: 150

Lovosická radost z dalších vybojovaných bodů a oslavný taneček na znaku města Třeboně.

Foto Patrik Pátek

Jičín – Frýdek – Místek 27:27 (15:13)

Jičín vyrukoval tak jako v minulých zápasech s velmi agresivní vysunutou obranou, která dobře fungovala a znemožňovala Frýdku dostat se do střeleckých akcí. Když už se hostům podařilo vypracovat si příhodnou střeleckou pozici, stál jim v cestě ještě výborně chytající gólman Kurial. Jičínští z rychlých útoků, které tahal rychlonohý Kraus, a po dohrávkách na brankoviště navyšovali svůj náskok v 15. minutě na 9:5. Po time-outu trenéra hostí Kekrta se hra vyrovnala, Frýdečtí zrychlili rozehrávku, častěji se dostávali do šancí a zásluhou Dyby a Hese korigovali (20. minuta 11:9). Dvoubrankový poločasový rozdíl byl způsobený sérií technických chyb a vyloučením na straně Jičína. Ve 34. minutě už bylo vyrovnáno 16:16 a o minutu později se Frýdek dostal zásluhou Dyby poprvé do vedení. Hostům se dařilo střelecky a úspěšně eliminovali nejsilnější zbraň domácích – rychlé útoky. Posledních dvacet minut utkání bylo velmi dramatických. Po většinu času však dotahoval spíše Jičín. V poslední minutě padly v Jičíně ještě dvě branky, skórovali Dyba a T. Babák, ale znamenalo to jen remízu a nakonec asi spravedlivé dělení bodů.

Nejlepší střelci Jičína: Kraus 7, T. Babák 6/4, Bareš 5

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hes 7/2,  Kichner 6, Dyba 5

Sedmimetrové hody: 7/5 – 2/2, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Brůna Vostatek, diváků: 420

Kopřivnice – Plzeň 25:25 (10:14)

Kopřivnice s Plzní momentálně v tabulce Tipgames extraligy sousedí a této skutečnosti odpovídá i výsledek jejich dnešního střetnutí. Favoritem byla však před začátkem utkání Plzeň. Ta za celý první poločas pustila domácí do vedení jen v prvních pěti minutách do stavu 2:0, potom už po celých zbylých pětadvacet minut vedli Západočeši. Do poločasu se o čtyřbrankové vedení postaral především Milan Škvařil, autor deseti branek v tomto utkání. Slabou chvilku si Plzeň vybrala mezi 39. a 46. minutou. Tehdy dokázala jen jedinkrát skórovat a domácí se dostali podruhé za celý zápas do vedení (18:17). Až do posledních minut se pak utkání tahalo, vyrovnávací gól však nakonec museli vstřelit Plzeňští z ruky Květoně.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Rachač 9/2, Aspridis 5/3, Krejčiřík 4

Nejlepší střelci Plzně: Škvařil 10, Král 3/2, Bečvář 3/1, Květoň 3, Tonar 3

Sedmimetrové hody: 8/6 – 4/3, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 280

Jiří Havlát v dresu Lovosic bojuje proti třeboňské obraně.