15.10.2011 otevřeno: 1537 x

Dukla v Poháru skončila

Sobotní odpoledne patřilo v Novém Veselí Poháru EHF. Dukla měla možnost v odvetě vrátit dánskému soupeři porážku 24:31 z prvního vzájemného střetnutí. Dnešní duel skončil 25:27, přestože Dukla o poločase vedla 17:11 a s Pohárem EHF se tak Pražané pro letošek loučí.

Pohár EHF:

Dukla Praha - Nordsjaelland Handbold 25:27 (17:11)

Nordsjaelland Handbold pokračuje tedy dál v poháru s dvěma vítězstvími za sebou. Dukla ale soupeři nedarovala nic zadarmo. Do utkání v hale v Novém Veselí, kde už při rozcvičování českého celku panovala skvělá atmosféra, vstoupili domácí skvěle. Agresivně bránili a hosty nepouštěli do jasných brankových příležitostí. Co prošlo obranou, zlikvidoval Tomáš Petržala. V útoku si Dukelští vytvářeli dobré střelecké šance a dokázali je proměňovat. Záhy Dukla vedla 3:0 a své vedení navyšovala. Náskok soupeře z prvního utkání stáhla již během první půle (14:7).

Ve druhém poločase ale už na palubovce chyběl zraněný Kastner a postupem času přece jen zkušený dánský tým vylepšoval své střelecké statistiky. Začal rozebírat domácí obranu a snižoval stav. Jednoznačně se projevila šíře kádru a herní vyspělost. Hosté prostě neznervózněli, ani když prohrávali výraznějším rozdílem.

Dukla se nevzdávala a do 40. minuty stále vedla rozdílem několika branek. V závěru ale začaly Pražanům docházet fyzické síly, neboť prakticky celé utkání táhla základní sestava. Hosté svou kombinační hrou začali srovnávat herní projev i skóre. V posledních minutách nechali Dukelští na palubovce všechny síly, ale v zápase nakonec o dvě branky zvítězili Dánové. Publikum ale Duklu po utkání odměnilo bouřlivým potleskem.

Nejlepší střelci Dukly: Mráz 6, Sviták 4, Kotrč 3, Lehocký 3

Nejlepší střelci Nordsjaelland Handbold: Lund 8, Bramming 6, Koch 4, Gundmundsson 4

Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Bethmann, Tzaferopoulos (GRE), diváků: 300