12.10.2011 otevřeno: 1304 x

V předehrávce zvítězila na jihu Moravy Dukla

Duklu čeká o víkendu odveta v evropském poháru proti jejich dánskému soupeři, a tak zápas 6. kola proti Brnu předehrávala dnes v podvečer. Před důležitým zápasem si Pražané zvedli sebevědomí vítězstvím 27:19.

Tipgames extraliga – 6. kolo, předehrávka

Brno – Dukla 19:27 (10:11)

Ani Dukla nepřivezla Brňanům první domácí vítězství. Od úvodního hvizdu potvrzovali Pražné roli favorita. Jejich obranná fáze byla prakticky bezchybná, výborný výkon podával i strážce branky Petržala, a tak v 17. minutě vedli 10:4. Poté ale jakoby ukonejšení snadným průběhem zápasu umožnili Brnu vyrovnat. Dukelští chybovali a do kabin odcházeli s jednobrankovým náskokem 11:10 jen zásluhou Mráze skórujícího v posledních vteřinách první třicetiminutovky. Ke druhému poločasu nastoupila Dukla zkoncentrovaná a ve 46. minutě měla svůj náskok zpět (20:13), přičemž největší zásluhu na tom měl ze hry dobře mířící Kotrč, kterému se dnes ale naopak nedařilo při proměňování sedmimetrových hodů.  Domácím už se nepodařilo zopakovat zázračnou korekci z konce první půle a po zbytek utkání ztráceli na soupeře i přes výborný výkon brankáře Bavlnky pět až osm branek. Dukelští si tak z předehrávky odvážejí osmibrankové vítězství a pozitivní rozpoložení před víkendovou odvetou v evropském poháru.

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 7/2, Zima 3, Kudla 3

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 8/1, Sviták 5, Mráz 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/1, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 254