10.10.2011 otevřeno: 1627 x

Karviná drží domácí neporazitelnost

Netradičně v pondělí večer měli čeští fanoušci házené možnost sledovat přímý přenos utkání mezi Karvinou a Hranicemi. Po mírně těžkopádném rozjezdu si mladý karvinský tým poradil se soupeřem jednoznačně 33:25.

Tipgames extraliga - 5. kolo, dohrávka

Karviná – Hranice 33:25 (17:11)

V netradičním, ale atraktivním pondělním podvečerním čase dostala v televizi prostor mužská házená. Hned v úvodu zápasu vyrukovali domácí na Hranické s obranou 1-2-3 a ve 4. minutě otevřel skóre karvinský Kalous. V zápětí ale Hranice dokázaly využít několika chyb domácích a brzy vedly rozdílem dvou branek 3:1. Kolem 10. minuty však několikrát chybovali i hosté a bylo vyrovnáno na 4:4. Mlotkovi na rozehrávce se dařilo pěkně připravovat akce pro spoluhráče, úspěšný byl i Drápal v domácí brance a ve druhé polovině první třicetiminutovky tahali za kratší konec Hraničtí. V 18. minutě to bylo už 12:6 pro domácí a hostům nepomohlo ani to, že jindy téměř neprůstřelného Kučerku vystřídal Fabian. Oproti tomu Drápal likvidoval střelu za střelou a 5. minut před přestávkou vedla Karviná o osm branek. Ve druhé půli předvedly oba celky několik nepřesností, náskok domácích byl však stále uklidňujících šest až sedm branek. V poslední čtvrtině obě obrany ještě přitvrdily a sedmička střídala sedmičku. Pět minut před koncem vedla Karviná už desetibrankovým rozdílem 32:22, dvojnásobné oslabení domácího celku v závěrečných minutách pak umožnilo hranickým Dolákovi s Čadrou alespoň korigovat na konečných 33:25.

Nejlepší střelci Karviné: Sliwka 6, Chudoba 6/4, Kružík 5

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 5, Weintritt 5, Dolák 5

Sedmimetrové hody: 4/4 – 8/4, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 738

Radek Kružík zatížil konto Hranic pěti brankami.

Foto Ivo Dudek

Karviná drží domácí neporazitelnost a tak si hráči mohli opět vychutnat oslavy s fanoušky.