9.10.2011 otevřeno: 1990 x

V Dánsku Dukla neuspěla

Dukla Praha má za sebou úvodní souboj v evropském poháru. V dánském Helsingoeru svému soupeři podlehla sedmibrankovým rozdílem. Cestu do třetího kola však nemá uzavřenou. Odveta ho čeká v sobotu v Novém Veselí.

2.kolo Poháru EHF: Nordsjaelland Handbold - HC Dukla Praha 31 : 24 (18:12)

Český celek vstoupil do úvodního duelu evropského poháru velmi dobře, když na začátku získal tříbrankové vedení 4:1. Dánský celek měl v tu chvíli velké potíže překonat dobrou obranu Dukly. Výsledkem vedení pražského týmu pak byl oddechový čas trenéra soupeře Kristina Kristensena. Toto oddechnutí jeho celku pomohlo a Dánové pak postupem času dokázali utkání srovnat a získat i první vedení 8:7. Ještě do poločasu pak svůj náskok navýšili na rozdíl šesti gólů 18:12. Dánský celek pak ve druhém poločase svoje vedení navýšil až na devět gólů, aby nakonec Duklu porazil o sedm branek 31:24.

Dukla Praha tak v odvetě, která se hraje v sobotu 15. října od 16:30 v Novém Veselí, bude muset vymazat sedmibrankový náskok soupeře. Jedině tak bude mít šanci se podívat do třetího kola Poháru EHF.

Nejlepší střelci Nordsjaelland Handbold: Jörgensen 7, Lynggaard 4, Agersted 3, Bramming 3, Gudmundsson 3, Vinther 3

Nejlepší střelci Dukly: Horák 5, Sviták 5, Kastner 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Samuelsen (FAR), Hansen (FAR), diváků: 400