8.10.2011 otevřeno: 1872 x

Lovosice deklasovaly Kopřivnici, dva body veze z Plzně Zubří

Do čtyř dnů je roztaženo 5. kolo Tipgames extraligy. V jeho dnešní části nadělili dvacetibrankovou porážku Lovosičtí Kopřivnici, s desetibrankovou porážkou odjíždí z Jičína pro změnu Brno. Dobře rozehrané utkání ztratila pak na domácí palubovce Plzeň.

Tipgames extraliga – 5. kolo

Lovosice – Kopřivnice 37:17 (16:9)

Domácí dominovali utkání hned od prvních minut. Po lehce krkolomném rozjezdu vedli v 7. minutě 3:0. Kylíšek v domácí brance dnes předváděl velmi dobrý výkon, Landa s Krahulíkem úspěšně procházeli obranou hostí a tak ve 25. minutě byl už rozdíl ve skóre sedmibrankový 14:7. Před poločasem byli hosté pod tlakem a začali dělat zbytečné chyby. Vstup do druhého poločasu se pak hostům vydařil ještě méně než poločas první. 10. branku Kopřivnice vstřelil až ve 35. minutě Frančík, v té chvíli už ale hosté prohrávali jedenáctibrankovým rozdílem. Na začátku poslední čtvrtiny dělilo oba soupeře už šestnáct branek (18:12) a Kopřivnickým se vůbec nedařilo prosadit proti domácí obraně. Posledních dvacet minut utkání prohrála Kopřivnice propastným poměrem 4:17 a z Lovosic tak odjíždí poražena rozdílem třídy 17:37.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 10, Krahulík 7, Chroustovský 4

Nejlepší střelci Kopřivnice: Střelec 3, Rachač 3, Gřes 3/1

Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 615

Plzeň – Zubří 16:20 (11:9)

O porážce domácích rozhodla jejich malá střelecká potence ve druhém poločase, kdy dokázali Západočeši vstřelit pouhopouhých pět branek. Gólů nevidělo více než osm set fanoušků v Plzni vůbec příliš mnoho. Valaši převzali otěže utkání na začátku druhé desetiminutovky a v 18. minutě vedli po střeleckém výpadku Plzně 9:5. Potom si ale vybrali slabou chvilku pro změnu hosté a tak o přestávce svítilo na ukazateli skóre 11:9. Druhá půle byla pak soubojem obran a přehlídkou nepřesností. S touto situací se lépe vypořádali Zubřané. V jejich dresu vynikal především Hanták, ve druhém poločase pak hlavně Jurka a Šustáček. Na jejich střely byl krátký i Motlík a tak po vydařeném prvním poločase prohrála Plzeň doma čtyřbrankovým rozdílem.

Nejlepší střelci Plzně: Šindelář 4, Tonar 3, Bečvář 3

Nejlepší střelci Zubří: Hanták 8, Šustáček 4, Bechný 4/2

Sedmimetrové hody: 2/0 - 2/2, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Hanták, Novák, diváků: 820

Projít přes zuberskou obrannou zeď bylo pro Plzeňské ve druhé půli téměř nemožným úkolem.

Foto Hynek Sladký

Jičín – Brno 29:19 (15:7)

Jednoznačnou záležitostí byl souboj v Jičíně. Brňané se nestačili na palubovce ani zorientovat a už prohrávali v 15. minutě 8:2. O pět minut později sice dokázali hráči hostů korigovat na 5:8, potom se však opět na příliš dlouho odmlčeli a tak do šaten odcházeli za stavu 15:7. Reputaci si trochu napravili opět s úvodem do druhé půle, když se dokázali prosadit třikrát za sebou, náskok domácích však byla stále příliš vysoký. K rozhodujícímu brejku zavelel na začátku poslední desetiminutovky utkání Tomáš Babák a na šestibrankovou sérii už se hostům nepodařilo adekvátně odpovědět. O mírnou korekci na kulatý desetibrankový rozdíl se postaral brněnský Hubáček v poslední minutě zápasu.

Nejlepší střelci Jičína: Babák 6/4, Krasu 5, Vocásek 4

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 4/1, Večeřa 4, Řezník 2, Křibík 2, Musil 2, Kudla 2

Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Halada, Pavlát, diváků: 590