5.10.2011 otevřeno: 1649 x

V předehrávce sklidila body na Hané Dukla

Na Hané se dnes večer předehrávalo utkání pátého kola. Do Přerova zavítala Dukla, která o víkendu zabojuje v evropském poháru, a po vyrovnané první půli zde nakonec zlepšeným výkonem v druhém poločase vybojovala vítězství.

Tipgames extraliga - 5. kolo - předehrávka

Přerov - Dukla 28:33 (14:14)

Od utkání, v němž se střetly dva celky z opačných pólů tabulky, by čekal jen málokdo, že o přestávce bude na ukazateli skóre svítit vyrovnaných 14:14. Po většinu první třicetiminutovky ale přece jen vedení držela na své straně Dukla (10. minuta 4:6, 16. minuta 7:9), když domácím chyběly branky z ruky Hastíka, který v utkání s Brnem utržil zlomeninu nosu a šetřil síly. I přes toto oslabení však ve 25. minutě vedli domácí dvoubrankovým rozdílem. Chybějícího kanonýra totiž kvalitně nahradili Pernička s Plškem. Po návratu z kabin už ale Pražané nehodlali připustit jakoukoliv diskusi o tom, kdo bude po zápase o dva body bohatší. Přes veškerou snahu domácí obrany si vytvořili tříbrankové vedení a to udržovali po zbytek utkání. V posledních deseti minutách se pak o navýšení závěrečného rozdílu postarali především Sviták s Kastnerem.

Nejlepší střelci Přerova: Pernička 8/1, Plšek 5/1, Zemánek 4, Kovařík 4

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 8/2, Kastner 5, Sviták 5

Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/2, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 184