2.10.2011 otevřeno: 1682 x

Zubří dál kraluje extraligové tabulce

Utkání s obrovským nábojem mezi Zubřím a Lovosicemi měli diváci dnes dopoledne možnost sledovat v televizním přenosu a z vítězství se po napínavých šedesáti minutách radovali Valaši. O pár kilometrů dál bojoval v Hranicích další celek z Čech. Mezi Plzní a Hranicemi se body dělily rovným dílem.

Tipgames extraliga – 4. kolo

Zubří – Lovosice 24:21 (11:9)

Rychlá a agresivní házená se dnes hrála v Zubří, kam zavítaly ze severu Čech Lovosice. V první patnáctiminutovce byla hra vyrovnaná, čtyřgólová šňůra domácích na konci první čtvrtiny pak dostala Lovosické pod tlak. Proti Kylíškovi se střelecky dařilo především levému křídelníku Mičkalovi, pravou stranu si však zkušený gólman hlídal. Kolem 20. minuty nedokázalo Zubří využít početní převahu a tak se Lovosice v naplněné zuberské hale stále držely na dostřel jedné až dvou branek. Zranění Ondřeje Miky a Mičkala donutila trenéra Miku zamíchat sestavou. Rozjeté Lovosice pak domácí museli brzdit přitvrzenou obranou. První poločas tak přece jen Zubří uzavřelo s dvoubrankovým náskokem. Na konci první popřestávkové desetiminutovky dělil oba soupeře jen jediný gól 13:12. Ve 44. minutě Šuma technickou střelou vyrovnal na 15:15. Motl ale dneska neměl úplně svůj den a jeho branky Lovosicím chyběly. V posledních minutách si udržovali i zásluhou skvěle chytajícího Maliny Zubřané tříbrankové vedení a zápas dovedli k vítěznému konci.

Nejlepší střelci Zubří: Bechný 7/3, Hanták 4, Jurka 4,

Nejlepší střelci Lovosic: Škvařil 3, Kolomazník 3, Havlát 3, Chroustovský 3/1

Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/1, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 700

Hranice – Plzeň 23:23 (11:16)

Maximálně vyrovnaný byl duel mezi Hranicemi a Plzní. Skóre sice otevřel domácí Indrák, až téměř do přestávky se pak ale skóre tahalo. Nejvyšší a to tříbrankový náskok si Plzeň vytvořila na začátku poslední pětiminutovky první půle. Tehdy se nedařilo ani Kučerkovi v brance a domácí nedokázali využít ani přesilovku. Do kabin pak odcházeli se čtyřbrankovou ztrátou, když období mezi 15. a 30. minutou prohráli 2:8. Na smazání manka začaly Hranice pracovat hned v první minutě druhé půle, ale hosté okamžitě odpovídali. Starali se o to především Tonar se Škvařilem, těm na druhé straně v domácím dresu vzdorovali nejvíce Čadra s Galusem, když se přestalo dařit ostrostřelci Indrákovi. O výsledku pak rozhodlo posledních pět minut, kdy Západočeši nedokázali skórovat a domácí se dokonce dostali do vedení 23:22. O vyrovnání se postaral Škvařil dvě minuty před koncem a další, vítězné branky už se diváci hranické hale nedočkali.

Nejlepší střelci Hranic: Galus 7/1, Indrák 6, Čadra 5

Nejlepší střelci Plzně: Škvařil 6, Bečvář 5/4, Tonar 4, Vinkelhofer 4

Sedmimetrové hody: 1/1 - 5/4, vyloučení: 3 – 3 (přímá ČK Šindelář), rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 280