1.10.2011 otevřeno: 1846 x

Hastík se vrátil na místo činu

Fanoušky Králova Pole dnes rozhodně nepotěšil jejich loňský hrdina Hastík, který nastřílel do branky brněnského celku devět gólů. Porážky se doma dočkaly i Třeboň a Kopřivnice. Souboj extraligové špičky mezi Duklou a Karvinou dopadl tentokrát lépe pro Pražany.

Tipgames extraliga – 4. kolo

Třeboň – Jičín 17:32 (5:15)

Pořádnou brankovou nálož sklidili v sobotním dopoledni na domácí palubovce Jihočeši z Třeboně. Třiatřicet branek nastříleli do jejich sítě Jičínští, kteří vstoupili do utkání suverénní šestibrankovou sérií. Na odpověď se domácí zmohli až ve 13. minutě a to z ruky nejlepšího domácího střelce Brcháně. Ani to však nedostalo domácí do tempa. Na skvěle hrající vysunutou obranu Jičína se jim nedařilo vůbec prosadit a deset minut před přestávkou byl už rozdíl ve skóre jedenáctibrankový. Za prvních třicet minut dostali Třeboňští za Kurialova záda jen pět branek. I druhý poločas dirigovali hosté. Ve 38. minutě dělilo oba týmy třináct gólů (8:21). Poté se třemi brankami v řadě podařilo domácím korigovat na desetibrankový rozdíl, ten ale dlouho neudrželi a jejich ztráta narůstala. Jarešovu síť plnili především ostrostřelci Tomáš Babák, Kořínek a Kraus, do střeleckých statistik však promluvila téměř celá jičínská soupiska.

Nejlepší střelci Třeboně: Loskot 5/2, Bracháň 5, Zbíral 3

Nejlepší střelci Jičína: Kořínek 6, Kraus 6, Babák T. 5/3

Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 100

Dukla – Karviná 28:21 (15:7)

V Praze se dnes hrála rychlá házená pod taktovkou domácího družstva. To vedlo v poločase překvapivě vysoko nad silným soupeřem z Karviné a to 15:7, když své vedení začalo budovat hned v první minutě. Na konci první pětiminutovky to bylo zásluhou Kotrče 3:0 a znervóznění hosté začali dělat zbytečné chyby. Ve 20. minutě ztráceli hráči Karviné už devět branek (12:3) a svůj celek se snažil v brance podržet Drápal. Ve druhé půli se sice hostujícímu celku dařilo skórovat častěji, na rozjetý domácí celek však rozhodně nestačil. Střelecky se realizoval především Milan Kotrč, sekundoval mu vydatně Horák se Svitákem. Na druhé straně odpovídali hlavně Mlotek s Chudobou, ale ani jejich dvanáct branek na obrat v utkání nestačilo.

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 9, Horák 4, Sviták 3, Mráz 3

Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 6/3, Mlotek 6, Kružík 3

Sedmimetrové hody: 0/0 - 3/3, vyloučení: 9 - 4, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 164

Brno – Přerov 23:27 (13:13)

První poločas byl velmi vyrovnaný a jeho průběhu odpovídalo i poločasové skóre 13:13. Zajímavou atmosféru mělo utkání především díky účinkování Viktora Hastíka, který v minulé sezóně hájil barvy Králova Pole a dnes nastoupil na exdomácí palubovku v bílém přerovském dresu. A právě tento hráč zkomplikoval Královopolským cestu za potřebnými extraligovými body nejvíce. Trestal chyby domácích, kteří nedokázali proměňovat vyložené brankové příležitosti. Brno pak držel nad vodou především skvěle chytající Bavlnka, který naopak odehrál před dvěma lety sezónu v Přerově. Přerovští vedení výborně mířícím Hastíkem, Plškem a Perničkou stáhli vedení na svou stranu hned v úvodu druhé třicetiminutovky a rozhodli tak o svém vedení. Ve 41. minutě vedli hosté po výpadku Brna 20:15 a tento náskok soupeře už domácí nedokázali smazat až do konce utkání.

Nejlepší střelci Brna: Večeřa 5, Korejčík 3, Zima 2, Hubáček 2, Koubek 2, Musil 2, Joppek 2, Kudla 2

Nejlepší střelci Přerova: Hastík 9/2, Pernička 8/5, Plšek 6

Sedmimetrové hody: 2/0 – 6/5, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 204

Kopřivnice – Frýdek-Místek 26:39 (12:20)

Regionální derby se dnes sehrávalo v Kopřivnici a domácí, kteří aktuálně okupují se čtyřmi body šestou příčku tabulky, vstupovali do utkání z pozice mírného favorita před posledním Frýdkem. První desetiminutovka byla maximálně vyrovnaná (4:4), v té další už ale domácí vypadli z tempa a až do 20. minuty nedokázali skórovat. Tím dali svému soupeři příležitost odskočit na rozdíl sedmi branek 11:4 a motivovaní Frýdečtí svůj až desetibrankový náskok udržovali až do přestávky. Ani po návratu ze šaten se domácí nedokázali zkoncentrovat natolik, aby zvrátili průběh utkání. Prakticky každý útok Frýdku-Místku skončil brankou. V závěru poločasu zasypaly branku domácích svými střelami především Hes, Dyba a Holbein a postarali se tak o závěrečný třináctibrankový rozdíl 26:39.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Krejčiřík 7, Rachč 6, Gřes 5

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hes 10, Dyba 9, Holbein 4, Hladký 4, Kichner 4

Sedmimetrové hody: 2/0 - 1/0, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 112