24.9.2011 otevřeno: 2583 x

Kučerkův mimořádný výkon přinesl první prohru Lovosic

Třemi zápasy dnes pokračovala nejvyšší soutěž házenkářů. Ve třetím kole Tipgames extraligy se zrodilo první letošní překvapení, když favorizovaní házenkáři Lovosic nestačily na hosty z Hranic.

Tipgames extraliga - 3.kolo

Třeboň - Brno 23:23 (12:10)

Mnohem lépe dnes do zápasu na jihu Čech vstoupili hostující Brňané, kteří si záhy vypracovali až čtyřbrankové vedení. To na jejich straně svítilo i ve 12.minutě, kdy vedli 8:4. Čtyři branky z rukou domácích hráčů ale potěšily třeboňské diváky a jejich házenkáři se jim za jejich podporu odměnili poločasovým vedením 12:10. Brno hned z kraje druhé půle otočilo na 13:12 ve svůj prospěch a až téměř do samého konce si udržovalo dvoubrankový náskok. O ten ale přišlo díky dvěma brankám Loskota, který v poslední minutě vybojoval pro Třeboň první extraligové body.

Nejlepší střelci Třeboně: Loskot 6, Brchaň 5, Kotlaba 5/3

Nejlepší střelci Brna: Večeřa 8, Korejčík 5, Hubáček 5/3

Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3, vyloučení: 4 (ČK Baierling) - 6 (ČK Večeřa), rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 250

Lovosice – Hranice 22:27 (9:16)

O tom, jak nesmírně vyrovnaná bude letos extraliga, se k nelibosti domácích fanoušků přesvědčili házenkáři Lovosic hned ve třetím kole soutěže. Jejich souboj by se dal poprávu nazvat Lovosice versus brankář Kučerka a navrch měl tentokráte od začátku výrazně soupeřův gólman. Na něj totiž lovosičtí vyslali v průběhu zápasu více jak padesát střel, za jeho zády se však nedostala ani polovina. A více jak desítku zákroků pak strážce hranické branky zaznamenal z prostoru brankoviště. Střelecká nemohoucnost pohřbila naděje domácích, kteří v zápase sice vedli 4:2, ale následovalo sedm branek soupeř a domácí se již do zápasu díky zmiňovanému výkonu brankáře Kučerky nedostali. V utkání prohrávaly Lovosice již o jedenáct branek, aby nakonec zkorigovali na konečných 22:27.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 6, Landa 4, Jelínek 3

Nejlepší střelci Hranic: Weintritt 8, Galus 6/2, Šíra 4

Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/2, vyloučení: 3 (přímá ČK Chroustovský) – 3 (ČK Samiec), rozhodčí: Kavulič, Sivák, diváků: 585

Karviná – Přerov 35:26 (18:13)

Hosté sice na samém začátku získali vedení 3:1, to se ale Karviné podařilo záhy zlikvidovat a i přes odpor soupeře v první půli se podařilo domácím již v poločase vybudovat solidní pětibrankové vedení. Jejich náskok se nezmenšil ani v průběhu druhé půle a vydařenou poslední pětiminutovkou pak soupeři odskočila ještě výrazněji až na 35:26.

Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 8, Kružík 7, Sliwka 6

Nejlepší střelci Přerova: Hradil 9/1, Zemánek 5, Pernička 5

Sedmimetrové hody: 0 - 1/1, vyloučení: 5 - 9 (ČK Hradil), rozhodčí: Samek, Novotný, diváků: 683