18.9.2011 otevřeno: 2212 x

V Přerově těsné vítězství Plzně, první body vybojovaly Hranice

Další dvě utkání druhého kola se dnes sehrála na Moravě. V Hranicích bojoval o první body Frýdek, v Přerově pak uloupili po těsném vítězství dva body Západočeši. Večer bylo kolo dohráno v Zubří.

Tipgames Extraliga - 2. kolo

Hranice – Frýdek-Místek 34:31 (13:19)

V prvním poločase tahali domácí házenkáři často za kratší konec. Frýdečtí si od desáté minuty dokázali stále udržovat přibližně dvoubrankové vedení a Hranice tak držel na dostřel především dobře mířící Indrák s Dolákem. V závěrečných minutách první půle ale dvojnásobné oslabení domácího celku umožnilo navýšení náskoku Frýdku na sedmibrankový rozdíl 12:19. Nezabránily tomu ani skvělé zákroky brankáře Kučerky. Naprosto opačný průběh pak měl druhý poločas. Po deseti minutách od návratu ze šaten byl poločasový náskok hostujícího celku ten tam. Postarali se o to Indrák s Weintrittem a od 40. minuty byli hosté pod tlakem. I přes dvojnásobné oslabení zvládali Hraničtí plnit frýdeckou síť a pět minut před koncem byl už náskok domácích pětibrankový. V závěru zklamaní hráči Frýdku pouze korigovali.

Nejlepší střelci Hranic: Indrák 8, Galus 8, Dolák 4, Weintritt 4

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Meca 7, Hes 7/3, Kichner 4, Holbein 4

Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/3, vyloučení: 6 - 2, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 150

Přerov – Plzeň 21:22 (8:12)

Házená si odbila svou premiéru v letošním roce konečně i na Hané a Přerovští zde hostili další „P“. Přes celou republiku sem zamířili Plzeňští a vedení se ujali hned v úvodních minutách. V 7. minutě za stavu 3:0 otevřel skóre na domácí straně Hastík. I nadále však byli domácí v útoku bezradní a jen těžko připravovali střelecké pozice. I tyto těžko vypracované příležitosti však příliš často hatil výborný Motlík v brance Plzně. Tří až čtyř brankový rozdíl ve prospěch hostů tak svítil na ukazateli po celou první půli utkání. Snížit náskok Plzně se domácím střelcům podařilo až ve 40. minutě, kdy v přesilovce dokázal Hastík snížit na rozdíl jediné branky 15:16. Následujících sedm minut bylo přehlídkou nepřesností a dalšího gólu se tak diváci dočkali až ve 48. minutě, kdy ze sedmičky vyrovnal kdo jiný než Viktor Hastík. Po tomto výpadku ale Západočeši zase chytili otěže utkání do svých rukou a za stálého jedno až dvoubrankového vedení dovedli utkání v dramatickém závěru do vítězného konce.

Nejlepší střelci Přerova: Hastík 9/5, Zemánek 4, Kovařík 3, Plšek 3

Nejlepší střelci Plzně: Škvařil 5, Vinkelhöfer 4, Tonar 4

Sedmimetrové hody: 7/5 – 1/1, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 213

Zubří - Jičín 26:20 (12:10)

V netradičním nedělním podvečerním čase hostili Zubřané na své palubovce tradičního soupeře z města loupežníka Rumcajse. Hosté nakonec domácí tvrz nevyloupili, i když v první půli se k tomu schylovalo. Zuberští hráči totiž bez Miky a Stržínka jen těžko hledali skuliny v kompaktní obraně hostů a ti toho využívali k rychlý útokům, přičemž střelecky vynikal především Kraus. Ve 22. minutě to bylo 6:10 a s akcemi domácích to bylo prachbídné. K obratu zavelel Hanták, několika brankami v řadě přispěl k celkem pětibrankové šňůře, která znamenala obrat ve skóre na 11:10 a závěrečnou střelou z devítky pak zajistil dokonce dvoubrankové vedení Zubří v poločase. Ve druhé půli již domácí své vedení pouze navyšovali, byli to naopak oni, kdo trestal z rychlých útoků především z pravačky křídelníka Mičkala. Jičínští se ještě snažili utkání zdramatizovat, korigovali  na 20:16, ale následné tři góly nejlepšího střelce domácích Jozefa Hantáka je definitivně srazily na kolena.

Nejlepší střelci Zubří: Hanták 11/4, Jurka 4, Mičkal 3

Nejlepší střelci Jičína: Babák T. 5/1, Bareš 4, Kraus 3

Sedmimetrové hody: 5/4 – 1/1, vyloučení:  2 - 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 700