17.9.2011 otevřeno: 2099 x

Infarktová koncovka na Dukle: Lovosice vydřely bod

První tři zápasy třetího kola nejvyšší mužské soutěže jsou za námi. Těsné vítězství vybojovala doma Kopřivnice, naopak poměrně vysoko porazila svého soupeře z Brna Karviná. Dramatický souboj Dukly a Lovosic si můžete zítra o půl deváté vychutnat v záznamu na ČT4.

Tipgames Extraliga – 2. kolo

Dukla- Lovosice 24:24 (15:12)

Utkání loňského mistra s vicemistrem nepoznalo vítěze. Do zápasu výrazně lépe vstoupili domácí, vždyť hosté vstřelili první branku až za stavu 4:0 a to se ještě musel prosadit exdukelský Landa. Své loňské spoluhráče ale ani nepřibrzdil, ti dál velmi dobře bránili a prosazovali se v útoku ze všech postů (13. minuta. 8:2). Až pak se probudil loňský extrastřelec Motl, navíc šli domácí opakovaně „do pěti“, a tak se Severočechům dařilo korigovat (25. minuta 12:11). Posledních pět minut první půle pak bylo opět zcela v režii Dukly a výsledný tříbrankový náskok v poločase byl spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti. I druhá půle byla dlouho v režii domácích. Opakovaně skóroval Lehocký i Kotrč a Dukla vedla až o šest branek (40. minuta 19:13). Hosté ale dřeli a dokázali korigovat, když často skórovali ze sedmimetrových hodů. Závěr utkání byl velmi tvrdý a vyhecovaný. Dukla vedla tři minuty před koncem 23:20, Lovosice však v infarktovém závěru dokázaly v čase 59:59 vyrovnat z ruky Jakuba Škvařila.

Nejlepší střelci Dukly: Kastner 6, Kotrč 5/1, Lehocký 4

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 11/3, Chroustovský 3, Škvařil 3

Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/3, vyloučení: 7 (ČK Sviták) - 7, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 180

Taková remíza se skoro rovná vítězství - radost Lovosických.

Zklamání  Tomáše Petržaly ze ztraceného bodu.

Alex Wipf

Karviná – Brno 37:23 (19:13)

V karvinské sportovní hale viděli diváci v obou dresech řadu ještě nedávných dorostenců. Věkový průměr obou celků asi jen málo překračuje 2O let. Domácí „mladé pušky“ ale nedaly těm s jihomoravské metropole žádnou šanci a s přehledem vysoko zvítězily. Od prvních minut se v zelenobílém domácím dresu prosazovali Mlotek s Krahulcem, když postupně navyšovali vedení (4:2., 7:4., 10:6). Střelecky odpovídat se hostům dařilo povětšinou jen z ruky Hubáčka, kterému sekundoval Kudla. V ostrém tempu domácí nepovolili ani do poločasu a do šaten se šlo za výrazného vedení 19:12. Ve druhé půli drželi hráči z Brna krok až do 53. minuty a stavu 30:22. Pak je ale smetla karvinská vichřice, a tak si na jih Moravy odvážejí až krutou čtrnáctigólovou porážku.

Nejlepší střelci Karviné: Mlotek 6, Vančo 5, Sliwka 5/1

Nejlepší střelci Brna: Večeřa 6, Hubáček 5, Kudla 4

Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/1, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 560

Promění Diviš sedmičku tváří v tvář Bavlnkovi?

Foto Ivo Dudek

Kopřivnice – Třeboň 21:20 (14:8)

Domácí tým začal svižně a již v 10. minutě Kopřivnice vedla rozdílem čtyř branek - 5:1. Logicky si vzal hostující trenér Jordák oddechový čas, po kterém se hra hostů trošku zlepšila. Ve 20. minutě pak přišel další nástup Kopřivnice, která zvedla svůj náskok na 11:5. V závěru poločasu padlo ještě několik branek, a proto byl stav po prvním poločase 14:8. První polovinu druhého poločasu nic nenasvědčovalo tomu, že se schyluje k dramatu. Naopak kopřivničtí házenkáři v pohodě kontrolovali hru (45. minuta J. Gřes 19:14). V následující desetiminutovce však domácí hráči nakupili velké množství technických chyb, čehož snaživí hosté využili ke korekci skóre (55. minuta Kostelecký 20:19). V nervózním závěru se nakonec Kopřivnici, byť dohrávala v oslabení, podařilo minimální náskok udržet.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes 9/4, Střelec 4, Krejčiřík 3

Nejlepší střelci Třeboně: Loskot 5/1, Kostelecký 5, Zbíral 3, Halámka 3, Baierling 3

Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/1, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 300