11.9.2011 otevřeno: 2562 x

V prvním kole deset branek z ruky Motla i Hastíka

Další čtyři zápasy 1. kola měla dnes na programu rozbíhající se Tipgames Extraliga. Zrodila se mezi nimi první letošní remíza i první vítězství loňského stříbrného medailisty. V televizním přenosu diváci viděli úvodní představení kanonýrů Motla a Hastíka. Nedělní podvečer pak přinesl vysokou porážku Frýdku.

Tipgames Extraliga – 1. kolo

Plzeň – Karviná 21:21 (9:9)

Diváci v Plzni neviděli v prvním poločase příliš mnoho branek a velkou zásluhu na tom měla tradiční opora Západočechů gólman Motlík. Na konci první desetiminutovky prohrávala Karviná už 1:5. Až pětibrankovou ztrátu začali stahovat Karvinští mezi 12. a 24. minutou. Tehdy si domácí vybrali slabou chvilku a nedokázali ani jedinkrát skórovat. Hosté otočili skóre ze stavu 7:2 na 7:8 a pohodlný náskok Plzně byl ten tam. Druhý poločas byl velmi vyrovnaný. Mírné vedení udržovala na své straně Plzeň, v 54. minutě vedla dokonce čtyřbrankovým rozdílem (20:17), přičemž značnou měrou se na tom podílel skvěle střílející Bečvář. Tři minuty před koncem ale Kružík vyrovnal, Lefan podržel Karvinské několika výbornými zákroky a schylovalo se k závěrečnému dramatu. V poslední půlminutě dělil oba celky jen jediný gól, trenér Trtík připravil se svými svěřenci v oddechovém čase závěrečnou akci a ta dopadla úspěšně.

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 9/2, Vinkelhöfer 3, Tonar 2, Čiviš 2, Škvařil 2

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 6, Sliwka 5, Chudoba 2, Mlotek 2, Kružík 2, Kalous 2

Sedmimetrové hody: 2/2 – 0/0, vyloučení: 5 (přímá ČK Škvařil) - 4, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 400

Radost Romana Bečváře, autora devíti branek v utkání proti Karviné.

Lovosice – Přerov 28:23 (11:10)

Tam, kde loňská televizní házenkářská sezóna skončila, ta letošní začala, tedy na palubovce Lovosic. A skóre Severočechů v letošním ročníku nemohl otevřít nikdo jiný, než nejlepší střelec nejen družstva ale celé sezóny Jiří Motl. Po prvních sedmi minutách vedli domácí 4:1, potom ale ubylo na straně Přerova technických chyb a rozchytal se zkušený gólman Štolcar. Jeho výkon a rovněž dobrý výkon přerovské obrany bránil lovosickým spojkám v prosazení, a tak plnil přerovskou síť dlouho prakticky jen křídelník Motl. Až do konce prvního poločasu museli hosté stále dotahovat mírný náskok domácích. Hned v úvodu druhého poločasu ale Hanáci zásluhou nové posily Hastíka poprvé za zápas vedli. Opět do vedení poslali svůj celek mladičký Kolomazník s Komárkem. V závěru ale už omezenému kádru Přerova nestačily na Lovosické síly. Domácí se dostali do tempa, dařilo se jim přerušovat postupné útoky Přerova, trestat jejich chyby rychlými útoky a vytvořit si dostatečný šestibrankový náskok. Lovosice tedy dostály papírovým předpokladům, i když průběh zápasu zdaleka nebyl tak jednoznačný, jak se před utkáním očekávalo.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 10, Landa 4, Šuma 3, Komárek 3,

Nejlepší střelci Přerova: Hastík 10/2, Plšek 5, Kovařík 4

Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/2, vyloučení: 3 – 7 (ČK Valášek), rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 450

Přes obrannou zeď Kovařík-Hradil se prosazovalo těžko.

Foto Patrik Pátek

Frýdek-Místek – Dukla 20:33 (8:15)

Poměrně jednoznačný průběh mělo utkání ve Frýdku, kam v úvodním kole nového ročníku zamířila Dukla. Skóre sice otevřel frýdecký Holbein, pak ale Dukla sedmi brankami v řadě ukázala, kdo je na hřišti pánem. Holbein byl dlouhou dobu jediný, kdo dokázal dostat míč do dukelské branky. Hosté zcela ovládli palubovku a první poločas vyhráli o sedm branek. Druhá třicetiminutovka se ve Frýdku už jen dohrávala. Hosté byli jasně lepší, přesto však potěšili Frýdečtí domácí fanoušky snahou nepříznivé skóre v závěru alespoň zkorigovat. Ze stavu 16:30 dokázali za posledních pět minut šňůrou několika branek skóre kosmeticky upravit na 19:30. Na ukazateli však nakonec stejně svítil vysoký třináctibrankový rozdíl.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Dyba 5/1, Holbein 5, Vacula 3

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 8/3, Horák 4, Sviták 4, Mráz 4, Lehocký 4

Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3, vyloučení: 6 - 5, rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 466

Holbein versus Petržala

Foto Zdeněk Šrubař

Jičín – Hranice 24:21 (12:11)

První kolo letošního ročníku pak uzavřelo střetnutí v Jičíně. Sem zavítali hráči Hranic a celých šest minut si diváci počkali na první gól. Potom už se ale branka stíhala branku, ovšem ve velmi vyrovnaném tempu. Střelecky nejvíc vidět byl v domácím dresu Michal Kraus. Na začátku druhé půle se Jičínští krátce dostali do tříbrankového vedení 14:11 a tento náskok se jim dařilo udržovat až do 50. minuty. Weintritt ostřeloval domácí branku, Kučerka hájil tu Hranickou a sedm minut před koncem Galus ze sedmičky vyrovnal. V závěru však domácí přece jen využili chyb Hranických a Kraus s Tomášem Babákem se postarali o závěrečný skóre 24:21.

Nejlepší střelci Jičína: Kraus 7, Zeman 4/2, Babák T. 4

Nejlepší střelci Hranic: Brož 4, Weintritt 4, Galus 4/4

Sedmimetrové hody: 7/3 – 4/4, vyloučení: 6 - 7, rozhodčí: Halada, Pavlát, diváků: 550