10.9.2011 otevřeno: 2689 x

Tipgames Extraligu odstartovalo v Třeboni vítězství Zubří

Dnešním dnem se konečně čeští fanoušci vrcholové mužské házené dočkali. Tipgames Extraliga byla zahájena a jako první se v netradičním sobotním dopoledním čase utkaly celky Zubří a Třeboně. V podvečerním utkání pak jednoznačným výkonem převálcovala Kopřivnice tým Králova Pole.

Tipgames Extraliga – 1. kolo

Třeboň – Zubří 18:32 (7:14)

V Třeboni uctili aktéři úvodního duelu letošního házenkářského ročníku tragické neštěstí hokejového celku Lokomotivu Jaroslavl minutou ticha. Potom už ale vlétli Zubřané na svého soupeře jako smršť a než se domácí rozkoukali, vedli hosté v 6. minutě 4:1. Jihočeši sice zpřísnili obranu, i tak však častěji padaly střely do branky Třeboně a tak už ve 13. minutě za stavu 2:7 sáhl trenér Pavlovský po brzdě v podobě oddechového času. V závěru poločasu se kupily chyby na obou stranách a několik úspěšných zákroků předvedl domácí gólman Jareš. Úvod druhé půle se opět vydařil lépe Valachům a ve 42. minutě byl už rozdíl ve skóre desetibrankový (11:21). Poslední desetiminutovku vyhráli Zubřané 9:3, když se střelecky předvedl především mladičký Kasal, a hosté tak pohodlně dovedli utkání do vítězného konce.

Nejlepší střelci Třeboně: Loskot 4/2, Baierling 4/1, Brcháň 3

Nejlepší střelci Zubří: Kasal 6, Mika 6/1, Mičkal 4, Randýsek 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 190

Kopřivnice – Královo Pole 33:20 (22:9)

Zcela jednoznačný průběh mělo střetnutí Kopřivnice s brněnským celkem. Velmi vysokou třináctibrankovou porážku hned na úvod sezóny utržili Královopolští, když se prakticky po celých třicet minut zápasu nebyli schopni dostat do tempa. V prvním poločase nepustili domácí Brňany vůbec ke slovu. Výborně bránili a vyráželi do agresivních rychlých útoků. Jejich střelecká smršť se zastavila o poločase za stavu 22:9. Ve druhé půli se hosté dokázali trochu zvednout a Kopřivnice již nebyla střelecky tak produktivní jako v poločase prvním. Přesto dokázala do sítě Brňanů dostat jedenáct branek. Na straně hostů se tak jednoznačně projevila absence loňských střeleckých opor. Poločasový třináctibrankový rozdíl svítil na ukazateli skóre i při závěrečném hvizdu.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Stanislav 10, Rachač 7, Gřes J. 6

Nejlepší střelci Brna: Kudla 6, Chýlek 3, Večeřa 2, Hubáček 2/1

Sedmimetrové hody: 1/0 – 1/1, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 180