4.6.2011 otevřeno: 2945 x

Bronz do Zubří, poslední příčka patří Kopřivnici

V každé skupině se dnes s extraligovou sezónou rozloučily dva další celky. Zubří domácím vítězstvím rozhodlo o zisku bronzových medailí, zatímco Brno se díky vítězství nad Třeboní odpoutalo z poslední příčky tabulky.

ZUBR Extraliga - 10.kolo nadstavbové části - skupina o 7.-12.místo

Brno - Třeboň 31:26 (16:11)

Házenkáři Brna, kteří byli v letošním roce nováčkem extraligové soutěže, odvrátili hrozbu sestupu a díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů odsunuli na dvanáctou příčku celek Kopřivnice. Hostující celek se dostal do vedení pouze v samém úvodu střetnutí, pak se již domácím sérií několika branek podařilo získat výraznější vedení (6:3, 10:4), aby si v poločase udržovali náskok pěti branek. Minimálně tímto rozdílem pak Brno vedlo i v průběhu druhé půle. Třeboň pět minut před koncem třemi brankami v řadě snížila na 24:27, ale závěr zápasu vyzněl opět pro domácí, kteří udrželi i na konci poločasový pětigólový rozdíl ve svůj prospěch.

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 8, Chýlek 6, Zima 3, Fischer 3, Hastík 3,

Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 6, Měchura 4, Mošovský 4/2

Sedmimetrové hody: 0 - 4/3, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 195

ZUBR Extraliga - 10.kolo nadstavbové části - skupina o 1.-6.místo

Zubří - Plzeň 31:24 (18:14)

Domácí celek si díky vítězství v posledním zápase sezóny zajistil třetí příčku pro letošní ročník ZUBR Extraligy.