1.6.2011 otevřeno: 1894 x

Jičín zakončil letošní ročník vítězstvím nad Kopřivnicí

Jednu předehrávku posledního letošního kola dnes nabídli svým příznivcům házenkáři Jičína a Kopřivnice ve skupině o 7.-12.místo. Jičínští házenkáři se nakonec se svými diváky rozloučili vítězstvím.

ZUBR Extraliga - skupina o 7.-12.místo - 10.kolo

Jičín – Kopřivnice 29:28 (18:12)

V posledním utkání letošního ročníku Zubr extraligy přivítali házenkáři Jičína sestupem vážně ohrožený celek KH Kopřivnice. Po vyrovnaném začátku se Jičín dostal do správné provozní teploty a do konce první půle si vypracoval šestigólový náskok 18:12. Po změně stran drželi domácí otěže zápasu neustále ve svých rukou, rozdíl ve skóre se pohyboval mezi pěti až sedmi brankami. Na začátku poslední desetiminutovky vedli domácí 28:22 a zdálo se, že je o osudu utkání rozhodnuto. Hosté ale zaveleli k nečekanému náporu a šestibrankovou šňůrou skóre srovnali, 28:28. Vítěznou branku Jičína vstřelil dvě minuty před závěrečným klaksonem s deseti přesnými zásahy nejlepší střelec zápasu Kraus.

Nejlepší střelci Jičína: Kraus 10, T.Babák 6/3, Kvasnička 4

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes 7/3, Rachač 5, Hanzelka 4

Sedmimetrové hody: 7/3 – 5/4, vyloučení: 2 – 4, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 210