29.5.2011 otevřeno: 3168 x

Karviná zkomplikovala Lovosickým cestu za titulem

Oba dopolední nedělní zápasy skončily nejtěsnějším možným rozdílem a vždy ve prospěch domácího celku. V Plzni se zajištěním pátého místa rozloučil s extraligou Martin Šetlík, v Karviné si ale Lovosičtí dnešní prohrou zásadně zkomplikovali cestu za titulem.

ZUBR Extraliga – skupina o 1. – 6. místo – 9. kolo

Plzeň – Hranice 21:20 (10:10)

Po tříbrankové sérii Bečváře v úvodních minutách se Plzeň dlouho nedokázala prosadit. Znovu nastartovat do ostřejšího tempa se domácím podařilo až v 11. minutě, kdy Bečvář se Šikem svými úspěšnými střeleckými pokusy a výborný Motlík v domácí brance pomohli Plzni vybudovat tříbrankové vedení. Hraničtí ale aktivizovali svou obranu a osm minut před koncem prvního poločasu bylo málem vyrovnáno (9:8). V závěru první třicetiminutovky se začalo dařit i hranickému gólmanovi Kučerkovi a ve 27. minutě pak Indrák z pohledné individuální akce vyrovnal na 10:10. I tak ale byla první půle utkání na góly velmi chudá a nepočetný domácí fanklub nedokázal vytvořit utkání důstojnou kulisu, kterou by si Plzeň při svém posledním domácím utkání a při loučení se skvělým veteránem Šetlíkem zasloužila. S nástupem do druhé půle to bylo rychle 13:10, avšak vždy když se zdálo, že si domácí vybudují bezpečný náskok, začali chybovat a umožnili tak Hranicím dotáhnout se na jednobrankový rozdíl. Na začátku poslední čtvrtiny už ale domácí měli na svém kontě především zásluhou řady hranických chyb pětibrankové vedení 20:15 a hosté začali hrát o poznání opatrněji. Mladí hraničtí křídelníci pak v závěru poločasu ale dostali svůj celek opět do kontaktu se soupeřem na 19:20, když domácí nedokázali po dobu více než deseti minut skórovat. Závěr utkání se domácím absolutně nevydařil, proti výbornému Kučerkovi byli bezradní a v dramatickém závěru Plzeňští nakonec doslova vydřeli jednobrankové vítězství.

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 4/1, Linhart 4, Šik 4

Nejlepší střelci Hranic: Pavlíček 6/3, Galus 4, Čadra 3

Sedmimetrové hody: 5/2 – 3/3, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 120

V nedělním dopoledni byl v Plzni vidět souboj dvou velezkušených brankářů - Radka Motlíka (Plzeň) na snímku a Josefa Kučerky (Hranice)

Karviná – Lovosice 25:24 (14:15)

Výborný start do utkání se podařil Lovosickým, přestože na sever Moravy přijeli bez dvou nejzkušenějších hráčů svého kádru. Severočeši po včerejším vítězství jejich největšího soupeře v boji o titul dnes rozhodně potřebovali také zabodovat. Přestože v posledním vzájemném střetnutí Lovosic a Karviné nadělili Severočeši svému soupeři dvanáctibrankovou porážku, bylo jasné, že dnes to na východě nebudou mít aspiranti na titul jednoduché. V prvních pěti minutách sice Kylíšek zamknul lovosickou branku a hosté brzy vedli 5:1, na konci první čtvrtiny se však dopustili několika nepřesností a umožnili tak domácím dotáhnout se na jednobrankový rozdíl. Ve 20. minutě bylo dokonce vyrovnáno. Vyrovnaný pak byl i zbytek prvního poločasu. V prvních deseti minutách toho druhého viděli diváci v Karviné jen pět branek a ve 40. minutě byl stav 17:17. V té chvíli se všechno zlomilo. Lovosice chybovaly, ani jindy skvělý Motl nedokázal zamířit přesně proti karvinské brance, skvěle chytající domácí gólman Lefan vychytal i sedmičku Lovosic a ve 48. minutě hosté prohrávali 17:22. Po oddechovém čase trenéra Srby sice ještě dokázali Lovosičtí korigovat na jednobrankový rozdíl, v posledních vteřinách však Havlát v lovosickém dresu minul Lefanovu branku a Karviná se tak i přes statečný výkon hostujícího celku raduje z lovosického skalpu.

Nejlepší střelci Karviné: Kružík 7, Lyzwa 5/1, Chudoba 3

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 8/1, Krahulík 3, Brecko 3, Chroustovský 3

Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1, vyloučení: 2 – 6 (ČK Brabec), rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 720

Jakub Lefan (Karviná) právě zneškodnil sedmimetrový hod z rukou Jiřího Motla (Lovosice)

Karvinští fanoušci sice po letech neslaví se svým týmem mistrovský titul, ale umístění berou s humorem a nadhledem :)