28.5.2011 otevřeno: 2288 x

Ani Zubří nedokázalo Duklu zastavit

Jen v prvních minutách střetnutí mezi Duklou a Zubřím se zdálo, že nervózní domácí usnadní Lovosicím cestu za titulem. Ve druhé půli už Pražané jednoznačným výkonem svého soupeře udolali. V souboji dolní šestice se pak utkali dva horcí favorité na sestup z nejvyšší soutěže a jejich souboj skončil desetibrankovým vítězstvím Kopřivnice nad Brnem.

ZUBR Extraliga – skupina o 1. – 6. místo – 9. kolo

Dukla – Zubří 31:25 (15:11)

Vstup do utkání Dukle vůbec nevyšel. Po prvních šesti minutách svítilo na ukazateli 1:4 a nervozita domácím svazovala ruce. Zubří hrálo v prvních minutách utkání oproti domácím v příjemné pohodě a dobrými zákroky zvyšoval sebevědomí týmu i gólman Malina. Pak ale přišlo několik nepřesností na straně hostujícího celku a domácí se začali dostávat do tempa. Už ve 13. minutě bylo vyrovnáno na 5:5 a po zbytek poločasu se Zubřané dostali do vedení už jenom jednou (22. minuta, 9:10). Co se Dukle v úvodu zápasu nedařilo, to se jí povedlo v závěru poločasu. Posledních šest minut první půle vyhráli domácí 6:1 a do kabin si tak odnášeli příjemný čtyřbrankový náskok. V zuberském dresu byl navíc přímou červenou kartou odměně Dědek za faul na střílejícího hráče. V první desetiminutovce druhé půle často končily kombinace obou celků neúspěšně a dlouho tak Zubří drželo svou ztrátu na přijatelných pěti brankách. V dalších minutách už ale domácí své hřiště jednoznačně ovládli. Střelecky se dařilo především Horákovi s Poláškem a náskok domácích narostl v 53. minutě už na devět branek 29:20. V závěrečných pěti minutách pak hosté ještě korigovali především zásluhou Bechného s Hrstkou, náskok domácích byl však dostatečný a dramatu se tak diváci ruzyňské hale nedočkali.

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 8/2, Landa 5, Piskač 5

Nejlepší střelci Zubří: Bechný 7/4, Jurka 4, Hrstka 4, Stržínek 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4, vyloučení: 6 (ČK Sviták) – 5 (přímá ČK Dědek), rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 340

ZUBR Extraliga – skupina o 7. – 12. místo – 9. kolo

Třeboň – Frýdek-Místek 23:22 (12:15)

I v Třeboni vstoupili do utkání lépe hosté. Už v 10. minutě vedli rozdílem pěti branek 7:2, po dobře načasovaném time-outu domácího trenéra Pavlovského se však Třeboň vrátila do utkání. Lépe bránila, Schamsovi střežícímu domácí síť se více dařilo a v útoku se dostal do tempa Jordák. Záhy to bylo jen o dvě branky 5:7, po zbytek poločasu byl ale opět lepším celkem na hřišti Frýdek a tomu odpovídalo i poločasové skóre. Naopak vstup do druhé půle se vydařil lépe domácímu týmu. Série šesti branek v první čtvrtině tažená Kotlabou s Jordákem znamenala dvoubrankové vedení Třeboně 18:16 a napínavý závěr utkání pak vyzněl rovněž lépe pro domácí. Rozhodující třiadvacátý gól totiž do branky Frýdku vstřelil nejlepší domácí střelec Mošovský, který si však pro svou bojovnost stihl ještě v posledních pěti vteřinách vykoledovat červenou kartu.

Nejlepší střelci Třeboně: Mošovský 6, Jordák 4, Kubík 4/1

Nejlepší střelci Frýdku: Hes 7/1, Holbein 4, Meca 3

Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1, vyloučení: 4 (přímá ČK Mošovský) - 4, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 250

Kopřivnice – Brno 34:24 (15:10)

Dva nejaktuálnější adepti na sestup se utkali v předposledním kole a první poločas jejich střetnutí byl velmi vyrovnaný. V první čtvrtině se skóre přelévalo pravidelně ze strany na stranu, až ve 20. minutě si domácí vytvořili tříbrankový náskok 9:6. Těsně před koncem poločasu pak Kolmajer s Hubáčkem zvýšili náskok Kopřivnice už na pět branek. V úvodu druhé půle pak Jihomoravané mírně korigovali, především řada sedmimetrových hodů nařízených v prvních sedmi minutách pomohla snížit jejich poločasovou ztrátu dokonce na jednobrankový rozdíl ve 43. minutě. Potom už ale převzali kontrolu nad utkáním jednoznačně domácí. Ve 47. minutě se totiž skóre hostů na dlouhých osm minut zaseklo na čísle jednadvacet, zatímco na straně Kopřivnických rychle narůstalo. Brno nevrátil do hry ani oddechový čas trenéra Missbacha. Na kulatý desetibrankový rozdíl pak zaokrouhlil skóre v posledních vteřinách hostující Ondráček.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Rachač 6, Hanzelka 6, Aspridis 6/1

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 6/1, Fischer 4, Junk 3/2, Ondráček 3, Chýlek 3

Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/3, vyloučení: 6 - 3, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 220