21.5.2011 otevřeno: 2012 x

Zubří krůček od bronzu, Kopřivnice drží naději na záchranu

Zubří v dramatickém závěru udrželo vítězství nad Karvinou a posílilo tak výrazně své šance na zisk bronzových medailí. Oba nejaktuálnější adepti na sestup, Brno i Kopřivnice, dnes vybojovali cenná vítězství, Třeboň si pak z Jičína odváží dvakrát víc branek, než sama vstřelila.

ZUBR Extraliga – skupina o 1. – 6. místo – 8. kolo

Zubří – Karviná 22:21 (13:9)

Domácí se momentálně ve srovnání s celkem Karviné nacházejí ve větší psychické i střelecké pohodě a bylo to znát od prvních minut. Prakticky po celou první půli se Karvinským v útoku nedařilo proti domácímu brankáři Malinovi, který až do 10. minuty nepustil za sebe  jediný míč. O poznání úspěšnější byli v útočné fázi domácí. Po dvaceti minutách vedli  9:4 a náskok si odnášeli Valaši i do přestávky. Ve druhém poločase se však situace zcela otočila. Ve 40. minutě se dotáhli Karvinští na jednobrankový rozdíl 15:14, čtyři minuty před koncem dokonce museli dotahovat domácí a rázem tak nebylo po náskoku z úvodu utkání ani památky. V závěru však zmobilizoval síly Stržínek, který se postaral o vyrovnání a vítězné body zajistil Zubří Hrstka svou dnes jedinou, ale o to důležitější, brankou.

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 7, Bechný 6/4, Vyjídák 4

Nejlepší střelci Karviné: Lyzwa 8, Požárek 6, Petrovský 4

Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Kohout, Novák

ZUBR Extraliga – skupina o 7. – 12. místo – 8. kolo

Brno – Frýdek-Místek 40:36 (21:22)

První poločas v jihomoravské metropoli byl velmi bohatý na branky. V úvodu vstoupili do utkání lépe Frýdečtí, ale Brno se záhy dostalo do hry a postupně si vytvořilo solidní náskok čtyř branek (15. minuta 10:6). Poměrně brzy však zásluhou několika chyb o své vedení přišlo a vedení se posléze přelilo na stranu hostů. Ti se proti domácí brance prosazovali především z  protiútoků. Svůj závěrečný náskok si začali domácí budovat hned v úvodu druhého poločasu. První desetiminutovku druhé půle vyhráli 7:2 a v polovině druhé třicetiminutovky vedli Královopolští už 31:26. Ani dvanáct branek z ruky Hese nezabránilo, aby náskok domácích narostl až na devět branek, přičemž největší zásluhu na tom měl Hastík, který měl dnes proti Frýdku svůj den. V závěru se pak Meca postaral o korekci na konečný čtyřbrankový rozdíl.

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 10/4, Hastík 8, Ondráček 6, Chýlek 6

Nejlepší střelci Frýdku: Hes 12/4, Meca 4, Pernický 4, Hladký 4

Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/4, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 125

Jičín – Třeboň 35:17 (15:6)

O tom, jak bude vypadat dnešní střetnutí mezi Jičínem a Třeboní, vypovídal už průběh první desetiminutovky. Na jejím konci byl stav skóre 6:0 a to jedině zásluhou hostujícího gólmana Schamse, který podržel své střelecky neúspěšné spoluhráče. Skóre na straně Třeboně otevřel až Kotlaba, ale ani poté se hosté zásadním způsobem nerozstříleli. Do šaten odcházeli pod tíhou devíti branek. Během prvních deseti minut druhé půle se zoufalství Třeboně ještě prohloubilo. Dokázali vsítit jedinou branku a domácí je nešetřili (38. minuta 24:7). Mezi 40. a 50. minutou se sice Jihočechům podařilo alespoň trochu zmobilizovat síly, Jičínu se ale nedokázali ani přiblížit. Poslední minuty už patřily opět domácím, kteří tak vyprovodili svého soupeře s osmnáctibrankovou porážkou.

Nejlepší střelci Jičína: Babák 11/2, Kolomazník 4, Babák 4, Naimann 4

Nejlepší střelci Třeboně: Loskot 5, Mošovský 4, Kubík 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/0, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 250

Kopřivnice – Přerov 30:23 (17:13)

Kopřivnice dnes doma hrála o hodně. Vyrovnaný souboj byl jenom během prvních deseti minut. Potom se domácí utrhli svému soupeři na čtyřbrankový rozdíl (10:6) a tento náskok udržovali po zbytek poločasu. Největší měrou se na tom podílel Gřes s Aspridisem. Na začátku druhé půle se Přerovu podařilo zkorigovat na tříbrankový rozdíl, mezi 40. a 50. minutou se však domácí střelci opět postarali o navýšení náskoku svého celku, tentokrát až na sedm branek a s tím už nic neudělal ani ostrostřelec Kavka, autor devíti branek. V utkání dominovaly tvrdé obrané zákroky, jejichž výsledkem byly červené karty pro pivoty obou celků, Kovaříka s Gřesem. Vítězství tak domácí drží nadále naději na záchranu v extralize.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Aspiridis 9, Gřes 5/1, Hanzelka 4

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 9/2, Kovařík 3, Plšek 3, Pernička 3/1

Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3, vyloučení: 7 (ČK Gřes) – 8 (ČK Kovařík), rozhodčí: Hanák, Kosmák, diváků: 104