20.5.2011 otevřeno: 1812 x

Dukla bojuje o titul

Už v pátek podvečer zahájili hráči Dukly v Plzni osmé kolo extraligové nadstavby. Případná dnešní prohra Pražanů ještě mohla zamíchat nejvyššími příčkami tabulky. Protože však Plzeň v dramatickém závěru na Duklu nestačila, zúžila se řada bojovníků o titul reálně jen na dva celky.

ZUBR Extraliga - skupina o 1. - 6. místo - 8. kolo

Plzeň – Dukla 29:30 (13:17)

Prakticky po celý zápas vedli Dukelští v Plzni rozdílem tří až pěti branek. Vedení se ujali hned z počátku zápasu. Už v 8. minutě vedli 7:3, o pět minut později už 10:5 a největší podíl na tom měli Lehocký s Kastnerem. Pak ale Vinkelhöfer zavelel do útoku a domácí dotáhli pětibrankovou ztrátu na jednogólový rozdíl 9:10. Do konce poločasu to však ještě bylo jako na houpačce – Dukelští si svůj náskok znova vypracovali (23. minuta 9:14), Plzeňští korigovali, do poločasu však přeci jen vcházeli se čtyřbrankovým mankem. Druhý poločas se oproti prvnímu změnil v opravdové drama. Pražané udrželi svůj náskok po prvních patnáct minut, potom šest rychlých branek z dílny Škvařil – Brykner zmenšilo ztrátu domácích na pouhé dvě branky (57. minuta, 27:29). Plzeň se sice v závěru vybičovala k bojovné koncovce, ze dvou gólů, které jí v poslední minutě chyběly k bodům, zvládla ale vsítit jen jeden, a tak Dukla na západě Čech uloupila celé dva body.

Nejlepší střelci Plzně: Linhart 5, Brykner 5, Šik 5

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 7/2, Kotrč 6/2, Lehocký 5

Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/4, vyloučení: 5 - 6, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 300