14.5.2011 otevřeno: 1705 x

Dukla prozatím v čele tabulky

Zítra budou muset Lovosičtí porazit nevypočitatelné Zubří, chtějí-li se vrátit na vedoucí pozici nadstavbových bojů. Dnes totiž Dukla vítězstvím nad Hranicemi učinila další důležitý krok v boji o titul.

ZUBR Extraliga – skupina o 1. – 6. místo – 7. kolo

Dukla – Hranice 25:14 (10:7)

Domácí si vstup do utkání s celkem, který v nadstavbové části ještě nezabodoval, určitě představovali jinak. Nezačali dobře. V 8. minutě prohrávali už 1:4. Záhy se jim však podařilo vyrovnat. Především zásluhou výborných výkonů obou brankářů se rozhodně nekonala žádná gólová přestřelka. Ve 21. minutě se domácí poprvé dostali do vedení 7:6 a do poločasu si odnášeli tříbrankový náskok. Druhému poločasu už jednoznačně dominovali domácí. Ve 45. minutě ztrácely Hranice už osm branek (19:11) a nic jim nebyla platná tvrdá obrana, jejímž jediným produktem byla řada vyloučení. Vedení Dukelských ještě narůstalo. Hraničtí byli bezradní, za celé utkání dostali do branky soupeře jen čtrnáct střel. Nad vodou je stále držel jen gólman Kučerka. Zejména díky přesvědčivému výkonu ve druhém poločase si Dukla připisuje jednoznačné jedenáctibrankové vítězství a v tabulce tak stoupá na první místo. Uvidíme, zda ji z trůnu opět sesadí Lovosice, které budou zítra hostit na domácí palubovce nebezpečného soupeře z Valašska.

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 10/5, Polášek 5, Čurda 4

Nejlepší střelci Hranic: Pavlíček 3, Indrák 3, Brož 2, Čadra 2

Sedmimetrové hody: 6/5 - 1/0, vyloučení: 5 – 6 (ČK Čadra, přímá ČK Galus), rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 230

ZUBR Extraliga – skupina o 7. – 12. místo – 7. kolo

Třeboň – Kopřivnice 24:20 (14:8)

V úvodním poločase se na jihu Čech hrála poměrně pomalá házená. Ve 13. minutě bylo skóre chudých 5:4, v zápětí však především zásluhou domácího Brchaně Třeboňští navýšili své vedení až na 10:4. Kopřivnici se přes veškerou snahu nepodařilo snížit jejich náskok ani do konce první třicetiminutovky, v útoku byla jen málo nebezpečná proti výkonné domácí obraně a dobře chytajícímu Schamsovi. Na začátku druhé půle se v útoku nedařilo naopak spíš domácím střelcům a ve 40. minutě pak bylo téměř vrovnáno (16:15). Pak se ale opět „probudil“ Brchaň a další a následujících dvanáct minut domácí vyhráli 8:2. V posledních pěti minutách pak už skórovali jen Kopřivničtí, na víc než zkorigování skóre to však nestačilo.

Nejlepší střelci Třeboně: Brchaň 8, Mošovský 3/1, Loskot 3

Nejlepší střelci Kopřivnice: Krejčiřík 4, Gřes 4/3, Rachač 3, Kolmajer 3/1

Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/4, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 265

Jičín – Frýdek-Místek 27:26 (13:13)

Dva momentálně nejúspěšnější celky dolní šestice extraligové tabulky se střetly v Jičíně. Jejich vyrovnaným tabulkovým pozicím odpovídala i vyrovnanost jejich výkonů a skóre. Žádný ze soupeřů se během první půle nevzdálil protivníkovi víc než o dvě branky, výborné výkony předváděli brankáři na obou stranách. V posledních vteřinách první půle Tomáš Babák vyrovnal a ve druhém poločase se pak začínalo „od začátku“. Ve druhé půli si mírný náskok vybudovali Frýdečtí, Jičín však dokázal vždy rychle vyrovnat nebo dokonce přetáhnout mírný náskok na svou stranu. V posledních vteřinách dělil oba soupeře minimální rozdíl (27:26), vlastní chybou se však hosté připravili o míč, a tak i o možnost vyrovnat.

Nejlepší střelci Jičína: Babák T. 8, Zeman 4, Lepieš 4, Babák A. 4

Nejlepší střelci Frýdku: Hes 7/2, Vacula 4, Horut 4

Sedmimetrové hody: 0 - 2/2, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 250