8.5.2011 otevřeno: 2250 x

Frýdek drží domácí neporazitelnost, Přerov je krůček od záchrany

Teprve podruhé v nadstavbové části soutěže Zubřané zvítězili a podruhé jim za oběť padly trápící se Hranice. Z jižních Čech přijeli na Hanou hráči Třeboně, na úrodné půdě ale body nesklidili a v regionálním derby udržel nedobytnost své palubovky Frýdek.

ZUBR Extraliga – skupina o 1. – 6. místo – 6. kolo

Hranice – Zubří 27:30 (11:17)

Kouzlo „Kučerka“ odčaroval až v 5. minutě za stavu 2:0 hostující Mika. Pak následovala šňůra pěti branek, která posadila hosty do sedla, ve kterém zůstali usazeni až do konce utkání. Domácím hráčům se totiž vůbec nedařilo prosadit proti výborné zuberské obraně, navíc se vyloženě trápily jejich spojky, především Indrák neměl svůj den. Ani Zubřané se na postavenou obranu domácích neprosazovali snadno (Stržínek dal první branku až ve 25. minutě), o to častěji a snadněji skórovali z rychlých útoků. V této činnosti vynikali především reprezentanti Číp a Hrstka. Ve druhém poločase pod dojmem vysokého vedení začal hostující trenér Mika hodně míchat sestavu, aby tak pošetřil síly svých opor pro další utkání a toho snaživí domácí dokázali využít a postupně snižovali až na pro ně lichotivý rozdíl tří branek při závěrečném hvizdu dvojice rozhodčích.

Nejlepší střelci Hranic: Pavlíček 8/3, Čadra 6, Bajgar 4

Nejlepší střelci Zubří: Číp 8/2, Hrstka 7, Randýsek 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 290

Stejný obrázek jsme mohli vidět v každém zápase Hranic, tentokráte ovšem na lavičce již nebyl trenér Jan Hegar, kterého vedení odvolalo, ale bývalý kouč Kopřivnice Libor Hrabal

ZUBR Extraliga – skupina o 7. – 12. místo – 6. kolo

Přerov – Třeboň 27:23 (15:12)

Na Hané se hrálo o hodně. Dnešní soupeři měli před zápasem shodný bodový základ a oba dělil od sestupové příčky jen jediný bod. O tom, že o body stojí všichni aktéři dnešního sportovního představení, svědčila vyrovnanost prvních minut. Přibližně v 10. minutě se však hosté dostali do vedení a minimálně dvoubrankový náskok si udržovali následujících deset minut. Potom vyrovnal Plšek, brankář Štolcar přidal několik úspěšných zákroků a do poločasu se odcházelo za vedení domácích. Na začátku druhé půle pak domácí ukázali, že z palubovek soupeřů body sice nevozí, tím spíš si je nenechají ukrást doma. Ve 37. minutě vedli už o šest 19:13 a dlouho se jim dařilo tento náskok udržovat. V 45. minutě vedli dokonce o osm a největší zásluhu na tom měl ostrostřelec Kavka s Kovaříkem. Pak si ale domácí vybrali slabou chvilku, mezi 47. a 55. minutou nedali ani jedinou branku a dali tak Třeboni možnost dotáhnout se na přijatelný čtyřbrankový rozdíl. Větší drama už se v Přerově ale neodehrálo, a tak se Hanáci vzdálili svému soupeři v tabulce o dva vítězné body.

Nejlepší střelci Přerova: kavka 8, Kovařík 4/1, Valášek 4, Plšek 4

Nejlepší střelci Třeboně: Loskot 6, Mošovský 5, Kotlaba 3/3, Brchaň 3

Sedmimetrové hody: 4/1- 4/3, vyloučení: 9 (ČK Potiška) - 4, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 177

Frýdek-Místek – Kopřivnice 25:19 (11:9)

Vyrovnaný první poločas dnes viděli diváci ve Frýdku. Kopřivničtí stále museli dotahovat náskok soupeře. Především Hojník udržoval domácí stále o krok napřed před jejich regionálním sokem. Rozhodující náskok si domácí začali budovat už v úvodu druhé půle. Ve 45. minutě to bylo už 17:13, minimálně tříbrankový náskok si domácí pak udržovali až do posledních minut. V posledních třech minutách už padaly branky jen do sítě Kopřivnice. Postarali se o ně Dyba s Loešem Petrovským, a tak nakonec kopřivničtí podlehli svému soupřei šestibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 6/3, Hes 4, Hojník 4

Nejlepší střelci Kopřivnice: Kolmajer 5/1, Hanzelka 3, Prepsl 2, Gřes 2/1, Krejčiřík 2, Aspridis 2

Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/2, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Novotný, Větrovský, diváků: 293