7.5.2011 otevřeno: 2463 x

Lovosice vybojovaly cenný bod, Dukla je však v tabulce jen o krok za nimi

Odvetná utkání nadstavbové části dnes začala a hned na úvod Dukla oplatila Karviné porážku. Upevnila tak svou pozici na druhém místě tabulky a jen bod za remízu v Plzni drží Lovosice bodově na čele tabulky. Ve skupině dolní šestice pak vezou dva body z moravské metropole Jičínští, když Tomáš Babák nasázel do sítě Královopolských šestnáct branek.

ZUBR Extraliga – skupina o 1. – 6. místo - 6. kolo

Dukla – Karviná 28:23 (12:13)

Dukelští dnes vrátili Karviné porážku z prvního kola nadstavbové části. Oba týmy vyrukovaly na svého soupeře s připravenou obranou, a tak v prvních deseti minutách viděli diváci v Praze jen sedm branek (5:2). Úvodní nástup domácích se však podařilo trápící se Karviné do poloviny poločasu dotáhnout a ve 26. minutě dokonce strhla vedení na svou stranu (10:11). Největší podíl na tom měl Vančo s Lyžwou. Především druhý jmenovaný plnil dukelskou síť průběžně během celého utkání. Ve druhém poločase navýšili Karvinští své vedení až na tři branky, jejich naděje na vítězství na horké pražské půdě však padla spolu se začátkem poslední čtvrtiny utkání. Mezi 47. a 56. minutou nasypali domácí do karvinské sítě deset rychlých branek, na které zareagovala jedinou brankou jen tradiční opora hostů Vojtěch Petrovský, a z tohoto šoku už se Karvinští nevzpamatovali. Odváží si tak z hlavního města domů skoro až nespravedlivou porážku.

Nejlepší střelci Dukly: Piskač 6, Polášek 4, Lehocký 4

Nejlepší střelci Karviné: Lyžwa 9, Petrovský 6, Chudoba 2, Vančo 2

Sedmimetrové hody: 1/0 – 0/0, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 246

Plzeň – Lovosice 24:24 (12:11)

Jeden těžce vybojovaný bod stále ještě drží Lovosice v čele tabulky nejvyšší mužské soutěže. Úvodní poločas byl maximálně vyrovnaný a svědčil tak o kvalitách obou celků, z nichž ani jeden si nedokázal vybudovat před svým soupeřem více než dvoubrankový náskok. Mezi nejviditelnější postavy domácího celku patřil Bečvář s velezkušeným Šetlíkem, v dresu Lovosických se střelecky dařilo nejvíc Škvařilovi, Motlovi a Chroustovskému. V brance si pak výborně počínal Kylíšek. Po návratu ze šaten se během prvních deseti minut podařilo Plzni vybojovat pětibrankové vedení. Lovosice však o body opravdu stojí a jsou ochotny za ně bojovat. To dokázaly i v závěru tohoto utkání, kdy i přesto, že v 55. minutě prohrávaly 21:24, nakonec vybojovaly cenný bod. V posledních minutách už nepustili lovosičtí hráči domácí ke slovu. Výborný Motl opět předvedl, že jeho pozice na špičce střeleckého žebříčku extraligy je oprávněná a pomohl dvěma závěrečnými brankami svému celku k cenné remíze.

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 7, Šetlík 5/3, Brykner 4

Nejlepší střelci Lovosic: Škvařil 6, Motl 5, Brecko 4/2

Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2, vyloučení: 4 – 4 (přímá ČK Berka), rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 450

Stejně jako na Duklu, také do Plzně se vydali příznivci Lovosic a výrazně přispěli k bodovému zisku svého celku

ZUBR Extraliga – skupina o 7. – 12. místo – 6. kolo

Brno – Jičín 32:35 (14:13)

Maximálně vyrovnaná byla první půle v Brně, úvodní dvacetiminutovka skončila 7:7. Dramatický souboj skončil poločasovým vítězstvím domácího celku, v jehož dresu byli střelecky nejvýraznější kanonýři Hubáček s Hastíkem. Výrazně lépe se ale Jičínským podařil nástup do druhého poločasu. Do 45. minuty Jičín skóre zcela obrátil a vybudoval si pětibrankový náskok. V následujících minutách se sice Královopolští ještě probrali a snažili se ztrátu dotáhnout. Pět minut před koncem za stavu 29:30 se ještě zdálo, že domácí bojovným výkonem dosáhnou uspokojivého výsledku, z dvou nadstavbových bodů se však nakonec přece jen radují Jičínští. V jejich dresu se dnes navíc předvedla nejvýraznější postava utkání - výborný Tomáš Babák, autor šestnácti branek.

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 10/2, Hastík 6, Večeřa 5

Nejlepší střelci Jičína: Babák 16/5, Kvasnička 7, Lepieš 5

Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/5, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 181