1.5.2011 otevřeno: 1776 x

Karviná po vítězství nad Hranicemi šlape na paty Zubří

Vítězstvím Karviné v duelu s Hranicemi dnes bylo uzavřeno páté kolo extraligové nadstavby. Průběžně třetí Zubří včera padlo v Plzni, a tak se po dnešním vítězství Karviná bodově v tabulce na svého tradičního soupeře z Valašska dotáhla.

ZUBR Extraliga - skupina o 1. - 6. místo - 5. kolo

Karviná – Hranice 24:20 (11:10)

Ani na popáté a proti trápící se Karviné nedokázaly Hranice prolomit sérii proher. Od začátku nadstavbové části si nepřipsaly ani jediný bod, ačkoliv dnešním výkonem zejména v prvním poločase k nim neměly až tak daleko. Domácí se sice už v 11. minutě dostali do tříbrankového vedení 6:3, ve 27. minutě už ale Hraničtí nejen že vyrovnali na 9:9, ale v zápětí dokonce především zásluhou Pavlíčka strhli vedení na svou stranu. Přesto nakonec poslední brankou první půle z ruky nejlepšího dnešního střelce utkání Kružíka odcházeli s jednobrankovým náskokem do šaten hráči Karviné. Už během prvních minut druhé půle si však především díky ostrostřelci Lyzwovi domácí vytvořili pětibrankové vedení a toto udrželi prakticky po celý zbytek zápasu. Na dalšího kanonýra Karviné, Petrovského, však byla hranická obrana dobře připravena a brankář Kučerka si proti němu připsal několik úspěšných zákroků. Překvapením utkání pak je skutečnost, že ani jeden ze šesti nařízených sedmimetrových hodů nebyl proměněn.

Nejlepší střelci Karviné: Kružík 9, Lyzwa 7, Petrovský 3

Nejlepší střelci Hranic: Bajgar 4, Pavlíček 3, Brož 2, Čadra 2, Indrák 2, Galus 2, Šíra 2, Dolák 2

Sedmimetrové hody: 2/0 – 4/0, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 660