29.4.2011 otevřeno: 1795 x

Lídr tabulky dolní šestice padl v Kopřivnici překvapivě vysoko

Východočechům se na Moravě nedaří. Ve druhém kole nadstavby si odvezli devítibrankovou nálož z Frýdku, dnes v podvečer nestačili na Kopřivnici. Ta je vyprovodila domů s vysokou jedenáctibrankovou porážkou.

ZUBR Extraliga – skupina o 7. – 12. místo – 5. kolo

Kopřivnice – Jičín 35:24 (13:14)

První poločas byl přitom maximálně vyrovnaný. Oba celky se střídaly ve vedení a psychologickou výhodu jednobrankového náskoku si do šaten odnášeli dokonce hosté z Jičína. Nic nenasvědčovalo tomu, že by Jičínští měli v druhém poločase tak propadnout. Především Tomás Babák s Michalem Krausem byli střelecky při chuti, bohužel však jen během prvních třiceti minut. Po návratu z kabin se domácí ještě prvních pět minut jakoby rozehřívali a ve 35. minutě byl stav 17:17, následující desetiminutovku ale Kopřivnice vyhrála 9:1 a hosté nestačili lapat po dechu. Branky padaly především z ruky Rachače a Veřmiřovského a hosté se nezvedli ani po time-outu trenéra Aleše Babáka. Ve 45. minutě tedy na ukazateli svítilo 26:18 a při výkonu namotivovaných domácích, kteří dlouhodobě okupují nepopulární sestupovou příčku a srdnatě bojují o každý bod, se nezdálo, že by se Jičínu podařilo do konce utkání osmibrankový náskok Kopřivnice vymazat. V závěrečných pěti minutách, kdy už se hosté nezmohli na gólové zakončení, naopak Gřes s Kichnerem zakulatili skóre domácích na třicáté páté brance.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Rachač 7, Kichner 5, Veřmiřovský 5

Nejlepší střelci Jičína: T. Babák 8/3, Kraus 6, Bareš 3

Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/3, vyloučení: 4 - 6, rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 150