25.4.2011 otevřeno: 2755 x

Kuře vidělo v Lovosicích dvanáctibrankovou porážku Karviné

Na šlágr čtvrtého kola zavítala i přes sváteční velikonoční čas téměř tisícovka diváků. Před jejich zraky pak domácí nejen že učinili další úspěšný krok ke splnění extraligového snu, ale také nadělili Kuřeti osmatřicet finančně zhodnocených branek.

ZUBR Extraliga – skupina o 1. – 6. místo – 4. kolo

Lovosice – Karviná 38:26 (20:9)

Karviná jela do Lovosic s cílem oplatit domácím vysokou únorovou porážku a vybojovat body, které by ji přiblížily možnosti zabojovat ještě o obhajobu titulu. Od prvních minut byla ale znát větší chuť po vítězství ve hře domácích. Kompaktní obrana, rychlý přechod do protiútoků, vyšší sebevědomí a herní jistota – taková byla charakteristika herního projevu Lovosic. Před naplněnou a bouřící halou vedli domácí po prvních devíti minutách už 7:1. Agresivní obranu jistil ještě gólman Kylíšek. Naopak defenziva Karviné byla děravá a v útočné fázi kupili hosté až příliš mnoho chyb. Stále tak dotahovali náskok domácích, ale ten i přes veškerou jejich snahu narůstal až na jedenáctibrankové poločasové vedení 20:9 a do střeleckého zápisu se zapsala téměř celá domácí sestava. Ani ve druhém poločase nedošlo k obratu, naopak vedení domácích hnaných vpřed nadšenými fanoušky stále narůstalo až do třináctibrankových rozměrů. Největší podíl na něm měl již tradičně Motl, jehož tentokrát ve střeleckém zápise ještě o gól překonal Havlát. Po střelecké exhibici a pohledné předvedené házené tak domácí připisují nejen na své konto další dva body, jež utvrzují jejich vedoucí postavení v tabulce, ale také na konto nadace Pomozte dětem pěknou částku.

Nejlepší střelci Lovosic: Havlát 8/1, Motl 7, Krahulík 6

Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 4, Faith 4, Hanisch 3, Kalous 3

Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1, vyloučení: 5 – 6, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 945