24.4.2011 otevřeno: 1945 x

Frýdek se posouvá v tabulce dolní šestice na druhé místo

Další utkání čtvrtého nadstavbového kola, jež je roztaženo přes celý prodloužený sváteční víkend, se dnes sehrávalo ve Frýdku-Místku. Skončilo vítězně pro domácí a ti tak srovnávají bodově krok s Přerovem.

ZUBR Extraliga – skupina o 7. – 12. místo – 4. kolo

Frýdek-Místek – Třeboň 26:24 (15:12)

V úvodních minutách se oba celky pravidelně střídaly ve vedení. V 16. minutě už ale především zásluhou Hojníka a jeho třech proměněných sedmimetrových hodů vedli domácí 10:7 a tříbrankový náskok udrželi až do poločasu. Výše zmíněný nejlepší střelec domácích měl totiž z patnácti vstřelených branek na svědomí hned devět. Zdaleka nic však nebylo rozhodnuto a vyrovnaný průběh druhé půle jen potvrzoval postavení obou celků v nadstavbové tabulce, kde před dnešním utkáním měly oba celky shodně po dvanácti bodech. Domácí totiž dlouho poločasový náskok neudrželi a ve 48. minutě bylo vedení pro změnu na straně hostujících Jihočechů (19:20). V zápětí ale Hes s Dybou rychlou sérií tří branek opět strhli vedení na stranu domácích. Kubíkova korekce na 24:25 ještě na chvíli rozdmýchala plamínek naděje pro Třeboňské, dvoubrankové vítězství pak ale v napínavé závěrečné minutě zpečetil posledním gólem utkání Holbein.

Nejlepší střelci Frýdku: Hojník 9/3, Hes 6, Holbein 4

Nejlepší střelci Třeboně: Brchaň 5, Kubík 4/2, Šulc 3, Mošovský 3, Kotlaba 3/1

Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/3, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Kosmák, Hanák, diváků: 312